Најновиот навестување за истекување OnePlus 7T, OnePlus 7T Pro во друга моќна серија на паметни телефони што доаѓа наскоро

OnePlus 7T series coming soon.

OnePlus 7T, OnePlus 7T Pro ќе се покажат како силна серија на паметни телефони доколку има протекување. Ова е она што го знаеме досега.


Серија OnePlus 7T наскоро. (HT Photo)

Смартфоните OnePlus 7T и OnePlus 7T Pro се очекува да бидат лансирани кон крајот на овој месец. Протековите и извештаите продолжуваат да течат и ни даваат идеја што да очекуваме од новиот телефон на „OnePlus“. Постојат и други протекувања и ова ги открива целосните спецификации на OnePlus 7T и OnePlus 7T Pro.

Пред да ги внесеме спецификациите, да разговараме за тоа што е потврдено за серијата OnePlus 7T. Без да се открие неговото име, извршниот директор на „OnePlus“, Пит Лау, потврди дека новиот телефон на „OnePlus“ ќе прикаже 90Hz екран. Исто така, ќе биде поевтино од OnePlus 7 Pro кој има цени почнувајќи од 48.999 фунти во Индија. Покрај тоа, новиот телефон OnePlus ќе го напојува серијата Snapdragon 855 на Qualcomm, која најверојатно е Snapdragon 855+.

OnePlus 7T

Почнувајќи со OnePlus 7T, ОнЛикс сугерираат дека овој телефон ќе прикаже 6,5 инчен AMOLED екран со HDR10 + и стапка на освежување од 90Hz. Исто така, ќе го поддржи сензорот за отпечатоци од прстот на екранот. Овој паметен телефон ќе го напојува чипсетот Qualcomm Snapdragon 855+ кој е спарен со графички процесор Adreno 640. Ова ќе спакува батерија од 3.800mAh со полнач од 30W Warp во кутијата.

OnePlus 7T ќе биде лансиран во две варијанти со 8 GB RAM меморија плус 128 GB и 256GB опции за складирање. Во одделот за камера, OnePlus 7T ќе користи главен сензор од 48 мегапиксели, телефонски леќи со 12 мегапиксели и ултра широк агол од 16 мегапиксели на задниот дел. За селфи телефонот OnePlus ќе има камера од 16 мегапиксели. За OnePlus 7T се вели дека има модул на кружна камера за трите задни сензори.

OnePlus 7T Pro

Верзијата OnePlus 7T Pro ќе понуди ист изглед како OnePlus 7T, но со малку поголем 6,65 инчен екран и QHD + резолуција. Овој телефон OnePlus исто така се вели дека работи на чипсет Qualcomm Snapdragon 855+ кој е спарен со 8 GB RAM и 256 GB меморија. Спецификациите на фотоапаратот остануваат исти како OnePlus 7T, но моделот Pro ќе користи 8-мегапикселна леќа за телефото. OnePlus 7T Pro ќе спакува поголема батерија од 4.085 mAh со полнење од 30T Warp.