Најновиот рендерирање од Huawei Mate 30 Pro детално го открива неговиот дизајн

Rendering terbaru dari Huawei Mate 30 Pro mengungkapkan desainnya secara rinci 1

Со однапред определен датум, Huawei Mate 30 Тие ќе бидат присутни на 19 септември. Пред тоа да се случи, OnLeaks ги собра сите достапни информации од овој уред во серија 3Д рендерирање што ни овозможува детално да предвидуваме како следниот уред ќе бидат паметните телефони од кинеските производители. Покрај тоа, некои дополнителни детали за Кирин 990, процесор што ќе му даде живот на следната генерација паметни телефони Хуавеи

Во соработка со Прајсбаба, објавете го вообичаеното рендерирање со висока резолуција а преку кои можеме да ги видиме производите што ќе бидат презентирани за неколку недели.

Huawei Mate 30 Pro, во висока резолуција

Huawei Mate 30 Pro

ОнЛикс / Прајсбаба

Во суштина го гледаме аголниот дизајн на горниот и долниот дел, како оној на Huawei P30 и P30 Pro. Освен за изненадувања, ова го повторува отсуството на 3,5 милиметарски приклучок за слушалки.

Huawei Mate 30 Pro

ОнЛикс / Прајсбаба

Huawei Mate 30 Pro

ОнЛикс / Прајсбаба

Најновиот рендерирање од Huawei Mate 30 Pro, детално го открива неговиот дизајн 2

ОнЛикс / Прајсбаба

Ние исто така гледаме вид на заоблен екран на водопад, што ги закривува рабовите на кривата, како и многу подлабоко чувство. Сепак, се чини дека ќе го одржи долниот раб што треба да се користи. Дијагоналните екрани не се потврдени заради оваа искривување, иако е можно многу близу 6,6 инчи.

Што се однесува до вашата камера, главниот модул се очекува да биде опремен со четири сензори, меѓу нив две ќе бидат 40 мегапиксели -Во голем формат, патем, од кој луѓето ќе дојдат со широк агол-, еден во 8 MP за 5X телефото, слично на она што го гледаме со P30 Pro и, конечно, се очекува 3D ToF сензорот за мерење на длабочината на Huawei да се повтори со Матрица во боја RYYB што ја зголемува количината на светлина заробена од сензорот, исто така благо променлив отвор од f / 1.4 до f / 1.6.

Планирано е тоа Кирин 990 станувајќи следната генерација на мобилни процесори на Huawei, започнувајќи со оваа линија Mate и некои предвидливо ажурирани Huawei Mate X. Иако развивме неколку детали за овој Совет, сè уште треба да се знае многу и мора да биде претставено во следниот петок 6 септември

Сега кога започна подготовките за изложбата за електронска потрошувачка ИФА 2019 во Берлин, Роланд Квант споделува рекламни постери каде се промовираат неколку клучни карактеристики. Ова ќе биде изработено според планот во а подобрување на процесот на 7 нанометри – „Плус“ -, заснована на истата EUV техника – екстремно ултравиолетово.

Но, најрелевантната карактеристика е, Домашна поддршка од 5G на чипот, станувајќи првиот процесор за општа намена што го вклучи во оригиналот. Huawei ќе биде пред Qualcomm, кој се очекува да го ажурира Snapdragon 865 следниот декември во две верзии, една со стандардно поврзување и една без неа.

Во моментов, она на што производителите се префрлаат се надворешните чипови, сè уште со релативно голема потрошувачка на енергија. Qualcomm го има Snapdragon X55 – иако некои неодамна беа претставени како Galaxy A90 5G со претходната верзија, Snapdragon X50 -, додека Huawei досега го избра Balong 5000.

Сè уште не е јасно во какви услови Huawei Mate 30 на европскиот пазар, со оглед на конфликтот да вклучува услуги на Google Play, кој обезбедува компатибилност со повеќето апликации на Play Store, вклучувајќи го и Google.