Најнови вести за Huawei P30: презентација на 26 март во Париз

Најнови вести за Huawei P30: презентација на 26 март во Париз

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Huawei P30, Huawei P30 Pro: објавување, лист со податоци, кога излегува? Сè што треба да знаете за Huawei P30 и Huawei P30 Pro

Huawei P30, Huawei P30 Pro издание

По огромниот успех на P20 Pro и Mate 20 Pro, Хуавеи се подготвува повторно да ги изненади своите корисници со i нов врв од опсегот 2019 година.

Точно како што очекувавме, компанијата штотуку ја потврди прес-конференцијата што ќе се одржи во Париз на 26 март да ги претставиме сите нови уреди во опсегот Huawei P30.

Кинескиот производител затоа избира датум и место слично на оние во кои презентацијата на линијата П20, претставена во Париз на 27 март, се случи минатата година.

Без да губиме време, затоа ги откриваме сите новости и информации што моментално ги имаме нов и многу очекуван Huawei P30.

Huawei P30 кога ќе излезе?

Сè уште не знаеме кога новата палета Huawei P30 ќе го погоди пазарот. Сигурно е дека презентацијата беше поставена во Париз за 26 март.

Паметните телефони ќе пристигнат на пазарот веројатно малку подоцна или можеби веќе следниот ден (како што нè навикна Huawei).

Само за споредба, паметните телефони беа претставени на 27 март минатата година и пристигнаа во продавниците првата недела од април.

Huawei P30 како ќе биде?

Да почнеме да речеме дека паметните телефони од опсегот P30 треба да бидат 3:

  • Huawei P30 Lite
  • Huawei P30
  • Huawei P30 Pro

Дизајнот Huawei P30 сега е откриено со разни преноси што се појавија на мрежата, барем во однос на моделите Pro и „нормални“, но Лајт, исто така, не треба да се разликува прекумерно.

Паметни телефони (дефинитивно ќе се занимаваме со најмалку 2 уреди, вклучително и Huawei P30 и Huawei P30 Pro, но најверојатно ќе има и моделот Кавга) ќе има екран со а мал изрез на врвот, додека предниот дел ќе биде скоро тотално окупиран од екранот со супер намалени рамки.

На задната страна ќе имаме 3 наместо тоа камери за Huawei P30 и веројатно 4 за Huawei P30 Pro.

Процесорот ќе биде и моќен Кирин 980, додека немаме информации за тоа RAM и внатрешна меморија, иако очекуваме 6/128 GB и 8/256 GB, исто како што се случи во неодамнешниот Преглед на честа 20.

Главните разлики помеѓу опсегот Huawei P30 и претходниот, пошироко хардвер обновени и помоќни, се поврзани со дизајн: нови бои во стилови на чест, ново многу мало ниво на пад, сензорот за отпечатоци веројатно се пресели под екранот.

Разлики помеѓу Huawei P30 и Huawei P30 Pro: што се менува?

Како и секогаш моделот Huawei P30 ќе биде многу сличен на верзијата Pro, во споредба со кои ќе има малку помали димензии и само помалку моќен хардвер, но во моментот не знаеме што точно ќе се смени од еден модел во друг.

Единствената сигурност е дека Huawei P30 ќе има 3 фотоапарати на задниот дел, додека Pro ќе има 4.

Веројатно дисплејот исто така ќе се промени: 6,4 ″ QHD + за P30 Pro) и 6 ″ FHD + за P30 и P30 Lite.

На сите модели треба да биде присутна Аудио излез од 3,5 мм за fansубителите на жични слушалки (како мене!).

Преглед на видео на Huawei P30

Да знаеш подобро Huawei P30, еве видео кое прикажува 3Д рендерирање на паметниот телефон од секој агол.

Huawei P30 сите спецификации

За жал, во моментот немаме прецизни информации за тоа лист со податоци и прецизни карактеристики на Huawei P30.

Willе мора да почекаме на 26 март да ги знаеме комплетните технички карактеристики на овој паметен телефон.

Цена Huawei P30

Опсегот Huawei P30 сигурно нема да чини малку.

Засега немаме прецизни информации за цената на Huawei P30, но можеме да ја претпоставиме врз основа на оние од минатата година:

  • 679 за П20
  • 899 за P20 Pro

По секоја веројатност цените ќе бидат слични или дури и повисоки, така што можеме да претпоставиме:

  • 700-800 за П30
  • 900-1000 за P30 Pro

Заклучоци

Засега сето тоа е на Huawei P30.

Ние ќе го ажурираме статијата во случај на новости и секако ќе го објавиме листот со податоци Huawei P30 веднаш штом ќе имаме повеќе информации за тоа.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!