Најновото истекување од Respawn ја открива карактеристиката на снајперист што доаѓа во следниот печ

Kebocoran terbaru dari Respawn mengungkapkan fitur sniping datang di patch berikutnya

Излези “Фортнит, “”Врв на легендата “ имајте нешто ново на нив лепенка. Развивач на Respawn Entertainment наводно работејќи на нова функција за снајперирање, една од најбараните карактеристики во онлајн заедницата „Apex Legends“. Не сите играчи на играта за борба против ројалците не се fansубители на шпекулираната карактеристика на снајперист или опцијата ADS (со цел надолу), но можат да направат големи промени кога ќе се додадат.

Во моментов, сè уште нема официјални зборови од инвеститорот, но многу играчи веруваат дека новите одлики веќе се во работниот тек.

Според веб-страницата за игри Dexterto, кружат новини за новата функција за снајперирање Reddit заедница на Врв обожавателите објавија слики од екранот во кои се детализирани претстојните нови функции, како и потенцијалните датуми на објавување.

Врз основа на пост Reddit, постои голема можност оваа нова функција за снајперист да ја додаде Одговори во следното големо ажурирање. Ова е можно со оглед на историјата и позадината на развојот на Respawn. Програмерите се заинтересирани да воведат нови функции што ги возбудуваат повеќето играчи.

Кои нови карактеристики се шпекулираат дека носат

Новата карактеристика на снајперист ќе обезбеди “Врв на легендата “ и голема дополнителна голема корисничка база. Способноста да се прилагоди чувствителноста за секое ниво на зумирање при режирањето на сцената е добредојдена промена за целата заедница „Apex Legends“.

Постојат многу добри причини зошто на играчите ќе им се допадне идејата за нова функција за снајперирање. Прво, ова може да го направи малку полесно за играчите (со снајперист) кои сакаат да истражуваат места како Кингс Кањон.

Второ, тоа отклучува нови авантури и нов стил на игра. Исто како и Ubisoft кога тие ги претставија адаптивните капаци и маскирните способности во нивната последна тактичка стрелачка игра “Дух Recon Пресечен момент“Fansубителите на духови лудуваат, барајќи од Ubisoft за некои неверојатни нови додатоци. Трето, тоа ќе ја направи играта поинтересна, особено за играчи кои секогаш бараат нова игра, интензивно дејствување, додавање на ново оружје и нови авантури.

Многу играчи бараа промени, како што се додавање на нови функции и повеќе. Фановите изразија силна желба за нови одлики на снајперистите. Во ADS во моментов нема карактеристики или не одговара на стилот на играње на играчите. Многумина објавуваат, па дури и препорачуваат нови одлики за пренесување во играта Интернет заедница.

За среќа, за многу играчи новата функција сега е во дела. Одговори наводно работејќи на тоа.

Врз основа на неодамнешниот пост на Reddit, сликата покажува неколку индиции дека оваа нова функција може да се додаде во идните ажурирања на содржината. Сликите нема да лежат, Рефвен тука готви нешто ново. Сепак, инвеститорот не спомна ништо за можниот датум на објавување. Играчите можат да го проверат Reddit ако сакаат повеќе за сликата и за новата карактеристика на снајперист за која се шпекулираше.

Погледнете внимателно во бес-битката во Ресен

Изработено од „Titanfall “ производител на Respawn Entertainment и објавен од Electronic Arts “,Врв на легендата “ е најновата игра без борба за ројал достапна во студиото.

Оваа игра прв пат беше објавена во февруари 2019 година.

По големото издание, ново Битка игра Ројал брзо добијте влечење во заедницата за игри. Исто така, доби позитивни критики од критичарите и медиумите, кои ја пофалија инкорпорирање на елементи на играта, игра, системи за развој, па дури и ликови. Оваа игра е толку популарна што надмина повеќе од 25 милиони играчи во првата недела и околу 50 милиони во првиот месец. “Врв на легендата “ моментално достапна на сите платформи за игри, компјутери, PS4 и Xbox One.