Најпопуларен на Инстаграм: ДЕКОЈ КОЈ Е

Како да избришете сметка за Android Instagram

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Кој е најпопуларен профил на Инстаграм во светот? Најпопуларна сметка на Инстаграм: дознајте во нашиот ажуриран ранг

Кој е најпопуларен на Инстаграм

ФЕВРУАРИ 2020 ажурирање

Нов ден, нов водич посветен на социјалната мрежа Инстаграм.

Денес особено ќе го видиме пласман на најпопуларните профили на Инстаграм.

Всушност, сè почесто, ме прашуваат читателите на YLU кои се најгледани корисници на Инстаграм и кој е најпосле следи профилот на Инстаграм во светот.

Бидејќи забележав дека темата е од прилично добар интерес, решив да објавам напис Јас секогаш ќе бидам во тек каде ќе одиме да го видиме рангирање на најпопуларните во светот на Инстаграм.

Очигледно не можам да изготвам ранг со бесконечен број на корисници, поради што се ограничувам на листата 5-те најпопуларни профили на Инстаграм, исто така, означувајќи го бројот на тековните следбеници.

Затоа, без да губат време, би рекол да одам директно до точка и да видам кој има повеќе следбеници на Инстаграм.

Најмногу следи личност на Инстаграм

На прво место во рангот ја наоѓаме официјалната сметка на Инстаграм.

Набргу потоа, го наоѓаме извештајот на Кристијано Роналдо, кој веројатно е исто така и личноста која заработи повеќе на Инстаграм.

На трето место ја наоѓаме The Rock, уште една сметка многу популарна на социјалната мрежа ширум светот.

  • каменот – 171 милиони следбеници

На четвртата позиција ја наоѓаме пејачката Селена Гомез.

На петтата позиција, со над 160 милиони следбеници, ја наоѓаме Кајли Кристен enенер (Лос Анџелес, 10.08.1997).

Таа е американски претприемач и телевизиска личност, извршен директор на Кајли Козметика. Познато е благодарение на реалното шоу што се емитуваше Е! Продолжувајќи со кардашијците кој го документира животот на семејството Кардашијан / enенер. Младата девојка е помладата сестра на Кендал Никол enенер и скалист на реалити starsвездите Ким Кардашијан, Кортни Кардашијан, Роб Кардашијан и Клое Кардашијан.

Тој во моментов го држи рекордот за најмладиот милијардер досега, откако стигна до оваа пресвртница на само 21 година, надминувајќи го Марк Закерберг. Исто така, тоа е четврто најбогато под 30 години во светот.

Страна со повеќе следбеници на Инстаграм: откријте го постојано ажурираното рангирање

Ако сакате да се консултирате со ажурираното рангирање на најпопуларните луѓе на Инстаграм, можете да одите ОВДЕ.

Во моментов, сепак, јасно е дека Кристијано Роналдо е таму личност со најмногу следбеници на Instagram 2020, со јасен одред од TheRock, кој го заработи третото место на генералниот ранг (второто, ако земеме предвид дека најпопуларната сметка за сите е онаа на Инстаграм).

Најпопуларните профили на Инстаграм – Заклучоци

Со овој напис на Инстаграм ние завршивме

Што мислите за рангирањето? Дали ги знаевте сите сметки што се во првите пет? Веќе ги следите? Известете ги во коментарите!

Во случај на сомнежи или прашања, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви помогнеме што е можно поскоро.

Конечно, ве потсетувам на тоа ние ќе го задржиме овој напис ажуриран, така што секогаш ќе ви ги доставуваме најновите информации за најпосле следи профил на Инстаграм.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!