Најпродаваните паметни телефони од Amazon Prime Day 2019

Prime Day нуди 2019 година

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве ги најпродаваните смартфони и телефони од Amazon Prime Day 2019. Најдобрите понуди, паметните телефони во моментотАмазон премиер 2019 година

Амазон премиер 2019 | Најпродавани паметни телефони

Како што сигурно сте прочитале насекаде, деновите од 15 и 16 јули 2019 година) се Amazon Prime Days 2019 година, два дена од супер нуди Амазон на многу производи резервирани само за корисници на премиерот.

Во случај да сте го пропуштиле, ние ја истакнуваме нашата постојано ажурирана статија во која ги собравме сите најдобри понуди и промоции на Amazon Prime Day 2019:

Подолу, сепак, сакам да известам кои се тие најпродавани паметни телефони и телефони во текот на овие 2 дена на неверојатни понуди.

Најпродаваните телефони на Amazon за време на Prime Day 2019

На списокот подолу ќе најдете паметни телефони тие се подредуваат според најдобрите продавачи.

Апсолутна најпродавана е Samsung Galaxy A50, кој му претходи на друг експонент на корејската компанија на втората позиција.

Трет и четврт е Redmi Note 7, секогаш присутен на сите рангови на рангирање.

Вкупно има 4 смартфони на првите 10 позиции Samsung и 4 други Ксиооми, додека останатите две се Хуавеи.

Сепак, не е изненадувачки да се види дека меѓу најдобрите продавачи има Redmi Note 7 и Mi 9T, два одлични паметни телефони во низок и среден опсег.

Но, доволно со разговор, еве го пласман на најпродавани телефони на Амазон за време на Денот на премиерот.

Samsung Galaxy A50 2019 за 268 евра

Samsung Galaxy M20 за 169 евра

Xiaomi Redmi Note 7 (3/32 GB) во износ од 139 евра

Xiaomi Redmi Note 7 (4/64 GB) за 171 евра

Huawei P30 Lite за 259 евра

Xiaomi Mi 9T за 299 евра

Samsung Galaxy S10 + за 669 евра

Samsung Galaxy A40 (2019) за 223 евра

Huawei Y5 2019 (распродаден)

Xiaomi Mi A2 Lite со 137 евра

Што купивте засега за време на премиерот Амазон 2019? Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

Откријте ги сите други понуди за клиентите на Премиер

Кликнете ОВДЕ да ги дознаете сите производите кои ќе бидат достапни на понуда за клиенти од Amazon Prime за време на Prime Day 2019 година.

Или прочитајте ја нашата статија со избрани најдобри понуди (и секогаш ажуриран):

Prime Day 2019 година

За какви било други информации за Amazon Prime Day 2019, Ви препорачувам да ја прочитате нашата посветена детална статија:

На кратко, можам да ви го кажам тоа Денот на премиерот Амазон 2019 ќе се одржи на 15 и 16 јули 2019 година.

Особено, официјално ќе започне на 15 јулиили поточно вечерта на 14-ти со понудите што официјално ќе започнат од полноќ (00:01) и ќе завршат во 23:59 часот на 16 јули.

Само за корисниците на Amazon Prime

Се сеќавам дека, како и обично, понудите на Prime Day 2019 година тие ќе бидат резервирано само за клиенти од Amazon Prime.

Ако сè уште не сте корисник на Amazon Prime, препорачувам да го активирате 30-дневното бесплатен пробен период СЕГА за да може искористете ги сите попусти на премиерот, без да ја плаќате претплатата Амазон Премиер.

Што чекаш? Кликнете на следниот транспарент д претплатете се сега БЕСПЛАТНО на Amazon Prime!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!