Најпродавани производи на Amazon од 2019 година

Божиќни подароци од Амазон

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Амазон ги објави најбараните производи во Италија во 2019 година. Кои беа најпродаваните и најбараните производи на Amazon во 2019 година? Еве го списокот!

Најдобри продавачи на Amazon 2019 година

2019 година се затвора и, како и обично, време е за буџети.

После Гугл, исто така Амазон споделува со нас статистика за 2019 година и ни нуди комплетен список на производи најмногу купени од италијански корисници во годината што завршува.

Како што можеме да видиме, таа доминира во Оган ТВ стап над сè. Другите се исто така многу популарни паметни додатоци од Амазон, но, исто така кафе е додатоци за паметни телефони.

Но, да видиме целосен пласман.

Најмногу купени производи на Amazon Италија во 2019 година

 1. Оган ТВ стап, Основно издание
 2. Ехо Дот (3-та генерација)
 3. MicroSD картичка Samsung 32 GB со SD адаптер
 4. Borbone Respresso кафе – Пакет од 100 капсули
 5. MicroSD картичка Samsung 64 GB со SD адаптер
 6. Серето средна / голема јака од кучиња
 7. Xiaomi Mi Band 3 – tracker за активност
 8. Фуџифилм Инстакс мини филм
 9. Caffè Borbone Дон Карло Црн мешавина – Пакет од 100 капсули
 10. FIFA 20 – Стандарден – PlayStation 4

Овие се производите Врвни продавачи на Amazon од 2019 година. За погодност, еве ги директните врски за да ги купите сè уште во специјална понуда:

Некои дополнителни размислувања

Покрај рангирањето на 10-те најпродавани производи, објавени се и неколку интересни статистика за навиките на Италијанците:

 • румот е омилен дигестив на Италијанците за вечерниот шут, но исто така е повторно во мода во шкотското виски
 • Сересто е најпопуларна марка за набавки посветени на миленичиња, проследено со AdvantixSpot и AmazonBasics
 • уредничкиот успех на годината е „Роговите се добри на сите. Но, јас бев подобро “од ulулија Де Лелис, што го надмина конкуренцијата. Следете ги советите за храна на Адријано Панзирони и „Внесете го светот на Луч и Софи“
 • Што се однесува до модата, часовникот Дигитален случај Unisex е бестселеротпроследено со 24-литарскиот „унипакс“ црн ранец „Истпак Павд“ Пакир
 • во делот за храна, капсулите на Респресо од Кафе Борбон и Дон Карло Мишела Нера и Мишела Роса тие се најпопуларните производи, но компатибилните капсули се исто така многу популарни;
 • Што се однесува до домот и кујната, од тоа се издвојува парцелата 6 филтри БРИТА за шест месеци филтрирана вода
 • во Amazon Launchpad, најомилените производи од Италијанците беа Паметен WiFi термостат Netatmo NTH01-IT-EC, прилагодливиот држач за таблети и ГПС-тракер за кучиња Трактивни
 • во категоријата за убавина, клиентите ги ценеа Кадрици Рок засилувач од Tigi
 • во продавницата за играчки ле ЛОЛ тие беа најмногу купени
 • Fifa 20 за PlayStaton 4 беше играта на 2019 година, проследена со „Crash Team Racing Nitro-Fueled“ за Play Station 4 и Fifa 19 за PS4

Што купивте на Amazon во 2019 година? Дали купивте црн петок?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!