На Galaxy S10, S10 + и S10e сите имаат филм на екранот кој се применува директно …

На Galaxy S10, S10 + и S10e сите имаат филм на екранот кој се применува директно ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Samsung го штити својот накит со заштитен филм вметнат од фабриката на новите Galaxy S10, S10 + и S10e. Причината не е да се влијае врз функционирањето на ултразвучниот читач на отпечатоци

На Galaxy S10, S10 + и S10e сите имаат филм на екранот што го применува директно Samsung

Сите три нови Galaxy S10, S10e, S10, S10 + се заштитени со специјален филмочигледно со многу висок квалитет, примени директно во фабриката од Samsung, за да го заштитите дисплејот, избегнувајте купување на некој од вас, а исто така да го направите читателот на ултразвук за отпечатоци да работи подобро.

Навистина се знае дека филмови со слаб квалитет или густа, како оние со калено стакло, не дозволувајте ултразвучниот сензор да работи најдобро.

Очигледно покрај транспортниот филм, класичен густ и груб, има и еден применет одреден филм висок квалитет, што според Samsung чини 29 долари, затоа околу 25 евра, а тоа го нуди и загарантирана работа на ултразвучниот сензор, и дека Samsung не дава гаранција дека ќе работи со други филмови.

Значи, ако сакате да го замените официјалниот филм, ќе треба да платите 30 евра за да го замените директно од Samsung, a цена како и обично претерана. Значи, добар потег на Samsung, и за заштитете го вашиот паметен телефон, а потоа затоа што со ефтината набавка на филмови, постои ризик да влезат многу паметни телефони поддршка, за дефект на ултразвучен сензор, додека ова Бидејќи е многу чувствителен, тој страда од густ филм.

Само се надеваме дека е добро скратена и не дава тешкотии со кориците, создавајќи проблеми при вметнување на истите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!