НБА 2К20 ќе биде слободен овој викенд Благодарение на деновите за бесплатна игра на Xbox

NBA 2K20 Akan Gratis Akhir Pekan Ini Berkat Xbox Free Play Days

NBA 2K20 ќе може бесплатно да се игра благодарение на Microsoft Free Play Days и NBA All-Star Game што се одржува овој викенд. Оваа игра ќе биде бесплатна само за ограничено време, затоа не заборавајте да ја искористите оваа можност ако сте заинтересирани за оваа титула, но едноставно не сакате да се посветите на тоа.

NBA 2K20 е најновото издание на популарната титула за симулатори во кошарката. Оваа игра е најреална до денес, затоа што ги гледа најдобрите графики, механизми за игра и многу повеќе. NBA 2K20 беше добро прифатен од критичарите и навивачите кои ја пофалија играта за нејзиниот режим на приказна и игра на самото место.

Во поврзаните вести, „Мајкрософт“ ја објави и откажа соработката на нивната последна сопствена конзола Xbox One со марката „Најк ордан“. Оваа нова специјална „Косноле“ дебитираше овој викенд благодарение на Ол стартот НБА викенд, кој се одржа во Чикаго од 14-16 февруари. Т

Специјалната конзола доаѓа со епски симбол Jordanордан, специјален контролер и цреша на врвот на новата патика на Air Jordan III Retro U. Дознајте како можете да добиете епски снопови овде!

Што мислите за оваа вест? Дали сте возбудени што сте вклучени во акцијата? Известете ги во коментарите подолу и не заборавајте да останете во контакт со G Exhibitionx за најновите изданија за новости во играта.

Извор: Gamespot