Небесните канали БЕСПЛАТНИ до 3 април 2020 година: КОМПЛЕТЕН ЛИСТА

Небесните канали БЕСПЛАТНИ до 3 април 2020 година: КОМПЛЕТЕН ЛИСТА

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Бесплатно небо за Коронавирус: список со бесплатни канали до 3 април. Дали имате претплата на Скај? До 3 април можете да гледате нови канали бесплатно. Деталите за промоцијата

БЕСПЛАТНИ небесни канали за претплатници

Интересна иницијатива на Скај Италија посветен на сите свои претплатници во овој исклучително тежок и тежок период за сите Италијанци.

Почнувајќи од денес, и до следните 3 април, претплатниците на Sky, преку влакна или сателит, имаат можност да пристапат, без дополнителни трошоци, до сите понудени содржини, дури и на оние што не се вклучени во потпишаната понуда.

токму така: до 3 април секој со активна претплата на Sky ќе може гледајте нови канали НЕ вклучени во вашата претплата бесплатно.

Без оглед на пакетот дека активиравте, затоа, до 3 април ќе имате можност да погледнете неколку нови канали на Скај кои вообичаено не се вклучени во вашата претплата.

Земајќи пример, ако го купивте пакетот Sport или Soccer, на пример, можете да ги видите и каналите вклучени во Кино и семејни пакети, со ТВ серии, забава, забава, содржина за малите и пред сè, 16 кина канали со први визии и филмови од сите видови. Истото важи и за оние кои избрале Кино или Семејство, бидејќи ќе имаат пристап до програмирање на Спорт каналите без дополнителни трошоци.

Но, да ги видиме деталите за понудата.

Кои се овие нови Sky канали што можете да ги гледате бесплатно?

Еве го ажурираниот список:

    • Скај Спорт
    • Скај Фудбал
    • Небо кино
    • Небо семејство

Во зависност од составот на вашата претплата Sky, ќе добиете бесплатен подарок за периодот за итни случаи целосен пристап до сите исчезнати канали Sky во рамките на вашата понуда.

Промоцијата не е ограничена на каналите на забава, но исто така се протега и на тие спорт, иако во последно време има многу конкурентни настани кои се одложени или суспендирани поради пандемијата.

И кој веќе ги има сите пакети за претплата?

Скај размислувал и за клиентите кои се пријавиле на понуда која ги вклучува сите пакети: за нив, всушност, постои можност да гледаат некои филмови бесплатно во плаќаат по преглед, почнувајќи од Бесмртното режија и играна од Марко Д Амор.

Дали треба да платам за да ги видам овие нови канали?

НЕ Промоцијата нема дополнителни трошоци.

Што треба да направам за да ги видам овие нови канали?

Не мора да правите ништо: визијата е веќе активна и автоматски ќе се затвори по 3 април 2020 година.

Затоа, иницијативата ќе важи до крајот на карантината што ја наметна владата Конте, која ги поканува Италијанците да останат дома за да избегнат понатамошно ширење и инфекција од „Ковид-19“.

Уште една причина за останете во затворен простор и избегнувајте понатаму ширење на вирусот.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!