Неверојатно. Лигата на шампионите се враќа на каналите Медијасет и во Киаро

 Неверојатно.  Лигата на шампионите се враќа на каналите Медијасет и во Киаро

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Медијасет Премиум ќе го добие и Фудбал кој брои во сезоната 2019-2021 благодарение на СКЈ. Всушност, договорот за две години што треба да следи откако СКИ ќе го затвори договорот со РАИ оваа година ќе изгледаше зад аголот

Неверојатно. Лигата на шампионите се враќа на каналите Медијасет и во Киаро

Медијасет откако ги загуби целиот фудбал и спорт од 2019 година, еве можеше ја поврати ЛШ од 2020 година со емитување на два натпревари неделно и во чиста форма мечот на Италијанците секоја среда.

Навистина СКОИ има украден ЛШ, целиот фудбал, Лига Европа, странски фудбал со најголемите играчи Европски првенства како Премиер Брод, Ла Лига и Бундеслигата, но и моторите со Формула 1 и мото ГП кои се ексклузивни за SKY и Медијасет се нашла без ништо во раката и по 2019 година без никаков картел натпревар, сè може да се промени од следната година.

Во моментот сум сам гласини, но веќе се зборува за договор 100 милиони евра, тоа Медијасет ќе плати на СКО per емитуваше два натпревари во Лигата на шампионите, вклучително и серија од странски екипи во вторник, емитувана на Мрежа 4, тоа е Италијански во среда, што ќе се емитува наместо тоа Канал 5.

Покрај тоа договорот помеѓу СКЈ и Медијасет ќе трае две години, додека во моментот со РАИ договорот е годишен, и затоа националната телевизиска мрежа повеќе нема да има фудбал освен со натпреварите на националниот тим.

Значи од следната година на мрежите Медијасет и во јасно можеме да видиме два натпревари од ЛШ како и на Лига на нации и квалификации за Евро 2020 и иако сè уште нема официјален договор, веќе има многу врева на мрежата за овој пристап што затоа навистина би можел да биде зад аголот.

во меѓувреме Медијасет Премиум Undead и нуди по цена од само 14,99 евра визија за натпреварите што се емитуваат на DAZN и исто така гледање на илјадници ексклузивни филмови и ТВ серии, со надеж дека во наредните три години нешто ќе се движи со договорите со SKY.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!