Нетфликс го обнови договорот на Адам Сендлер за уште четири филмови со стриминг

Нетфликс го обнови договорот на Адам Сендлер за уште четири филмови со стриминг 2

Нетфликс го обнови договорот на Адам Сендлер за уште четири филмови со стриминг 2

Актерот Адам Сендлер ќе продолжи да биде член на актерската екипа на Нетфликс. Услугата стриминг го обнови договорот со theвездата и нејзината продукциска компанија – Happy Madison Productions – за уште четири филмови.

Севкупно, ќе има три карактеристики и анимации. Во вториот случај, Сандлер ќе биде одговорен за пишување на сценариото и производство на проектот – сè уште не е објавен од видео платформата -, како што објави американскиот весник „Холивуд репортер“.

Друга потврдена привлечност е „Хуби Ноќта на вештерките“, комедија со теми за Ноќта на вештерките. Тој ќе глуми во одлики со Кевин Jamesејмс, Маја Рудолф, Реј Лиота и поранешниот кошаркар Шекил О’Нил.

Од 2004 година како вработен во Нетфликс, овој актер учествуваше во седум титули за компанијата: „Os 6 Ridículos“ (2015), „Zeroing Life“ (2016), „Sandy Wexler“ (2017), „Os Meyerowitz: Família Não se Select“ (2017), „Lá Vês os Pais“ (2018), „Мистерии во Медитеранот“ (2019) и „Joias Brutas“ (2019) неодамна беа објавени.

Запомнете дека Нетфликс откри наслови што ќе пристигнат во каталогот следниот февруари. Можете да го проверите списокот на овој линк.

Дали ви се допаѓа обновувањето на договорот за услугата за стриминг со актерот Адам Сендлер? Оставете го вашето мислење во коментарите подолу.