Не гледате коментари на YouTube на Android? КАКО ДА СЕ РАБОТЕ

Каде отидоа коментарите на YouTube за Android?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

YouTube ја смени позицијата на коментари во апликацијата Android. Еве што да направите ако веќе не гледате коментари во видеата на YouTube за Android.

Каде отидоа коментарите на YouTube за Android?

Веќе не гледате јас коментари подолу видеа во апликацијата YouTube за Android?

Вие не знаете што се случи со мене коментари до видеа на YouTube за Android?

Каде отидоа коментарите на YouTube?

Не грижи се, вие не сте единствениот што го имате овој „проблем“ и пред сè во овој водич ќе ви објаснам што се случи со коментарите на YouTube за Android.

Но, ајде да продолжиме смирено и да се обидеме да разберете точно за каков проблем зборуваме.

YouTube крие коментари на Android

Можеби веќе сте забележале, можеби не.

Сепак, мора да знаете дека во последните часови се гледаат неколку италијански корисници „Исчезнете ги“ коментарите под видеата на YouTube, особено на Android платформата.

Поточно, станува збор за тест што го спроведува YouTube со различни корисници почнувајќи од верзијата 15.14.33 од апликацијата Android, како што е соопштено од XDA Developers пред неколку недели. Ова значи дека не секој го доби овој нов интерфејс и дека не е познато дали Google ќе одлучи да го задржи.

Во секој случај, оние што ја забележаа оваа промена мислеа дека е а проблем или привремена грешка, но во реалноста тоа е официјална модификација која неодамна ја започна Јутјуб сама апликација за Android.

Ако исто така го забележавте тоа коментарите под видеата на YouTube за Android ги нема и барате начин да ги вратите, подолу ќе објаснам како да го направите тоа што е можно побрзо и полесно.

Не можам да коментирам на YouTube за Android: како да го поправам

Ако сте еден од оние несреќни корисници кои виделе коментари исчезнуваат во апликацијата YouTube за Android, исто така, ќе забележите дека наместо нив, купи само генерички коментар (генерирано случајно од апликацијата) под видеото во кое се прикажува и вкупниот број коментари што ги добил специфичното видео.

И сето ова сега се најде ПРЕД рекламирање и ПРЕД други препорачани видеа.

Еве слика која најдобро го објаснува проблемот за кој зборувам:

Ако се соочивте со овој проблем, да ги вратите коментарите подолу на видеата на YouTube за Android едноставно мора да притиснете ја иконата лево од единствениот коментар што го гледате, оној што го има оној стрелка нагоре и една стрелка надолу.

Со кликнување на таа икона ќе можете да пристапите до сите коментари на корисници што се оставени под видеото.

Со притискање на ова копче ќе се отвори делот посветен на коментарите оставени од корисниците, со што се намалува сè на уште еден чекор споредено со минатото (повеќе не е доволно да се движите надолу, но треба да допрете на иконата за да ги видите коментарите оставени под видеата).

Како што можете да видите, затоа, коментарите на YouTube за Android сè уште се присутни, делот не е избришан, туку едноставно Гугл додаде „уште еден чекор“, истакнувајќи коментар избран од достапните.

Брз и лесен, само треба да знаете што да направите и како да го направите тоа покажете коментари повторно на апликацијата YouTube за Android.

Лично Мислам дека е добро што коментарите се преместени на врвот, директно под видеото на YouTube. Можете да пристапите до овој дел побрзо, без да гледате реклами и сродни видеа.

Сепак, не ми се допаѓа што делот е „компресиран“ и да се зголеми со притискање на копче. Јас повеќе би сакал да видам барем 5 најнови коментари или 5-те најмногу изгласани, наместо само еден коментар генериран случајно од апликацијата.

Како и да е, зборуваме за пробни промени, што сигурно ќе претрпе други ажурирања пред да станат официјални за секого (а тоа можеби нема да им биде достапно на сите).

Што мислите за оваа промена во делот за коментари на YouTube? Дали ја претпочитате новата верзија или старата?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!