Нинтендо открива две чудни нови додатоци на меч од покемон и штит

Trailer Pokemon Sword Dan Shield Terbaru Mengungkapkan Bentuk Baru Dan Banyak Lagi

Nintendo Direct минатата ноќ беше неверојатно. Главниот момент за мене е потврда Фатален бесТери Богард и Sans Undertale за Smash Bros Ultimate, открија дека играта SNES ќе дојде на Nintendo Switch Online и неочекувана најава дека Deadly Premonition е во продолжение на Switch следната година.

Освен сето тоа, откриени се многу информации Одг меч и штит, вклучително и отворање на две нови (и многу чудни) суштества за играта. Една од поинтересните работи што научивме беше дека играчите ќе можат да формираат привремен камп бидејќи го преминаа новиот регион Галар. Како што е прикажано во видеото подолу, овие кампови го покажуваат вашето смешно скокање на Покемон, што овозможува да комуницирате и да градите обврзници со нив.

Играчите можат да ги посетат и логорите на своите пријатели, да го донесат својот Pokemon со нив за да можат да се дружат. Овие кампови ќе имаат игра за готвење Curry Master што ќе изгледа внатре, каде ќе можете да соберете околу сто кари со помош на разни состојки со надеж дека ќе го пополните вашиот кари Декс и ќе станете мајстор на Кари. Се колнам дека нема да го надокнадам.

И тогаш следува нов Одг. Првиот е Крароман, еден вид мува и вода заснована на вистински животни Корморанти. Негов посебен чекор е извонредната именувана ракета Гулп, каде што може да повраќа предмети заглавени во устата на неговиот противник. Но, најдоброто допрва треба да дојде, како видео кое го открива Полтеагист, нов вид на Одг Одг. Во согласност со британската инспирација во регионот Галар, овој Одг живее во чајник и користи напади врз основа на чај.

Официјалниот опис на компанијата Покемон исто така мора да го прочитате, а можете да го најдете подолу:

Телото на Polteageist е направено од црн чај, и се вели дека има многу различна арома и вкус. Ова само ќе му овозможи на доверливиот тренер да го вкуси чајот, иако пиењето премногу може да предизвика варење. Многу Полјацисти ги прават своите домови во хотели и ресторани каде се маскираат и се кријат меѓу прибор за јадење. Бидејќи можат да ја истурат својата сила во чајниот остаток и да направат повеќе од ваков вид, тие честопати се третираат како штетници.

Не знам за вас, но не можам да дочекам да ги видам обајцата во акција кога Одг меч и штит објавен на 15 ноември.