Новата банка за батерии на Samsung има полнење од 25W, двојни USB-C порти, безжично полнење

Bank baterai baru Samsung memiliki pengisian daya 25W, port USB-C ganda, pengisian nirkabel

Преносни банки за батерии се одличен начин да го задржите вашиот мобилен телефон во долг ден на употреба, а покрај најновите смартфони, Самсунг тивко воведе неколку нови опции. Најновата банка за батерии на Samsung нуди брзо полнење од 25W и има и два порти USB-C.

Наскоро, двете нови банки за батерии од Samsung се батерии 10,000mAh кои се фокусираат на брзо полнење. Додека тие не достигнуваат брзина на лаптоп од некои други батерии, брзо полнење 25W преку USB-C PD е доволно за брзо полнење на Galaxy S20 или полнење на скоро сите други паметни телефони со Android со полна брзина.

Стандардната батерија што ја нуди Samsung е прилично основна. Има единствена USB-C порта што може да се користи за полнење на самата батерија или да се користи за полнење на мобилни телефони на 25W преку USB-C PD. Потоа, постои втора порта USB-A што може да се користи за полнење на други уреди до 15W со помош на адаптивната брза полнење на Samsung. Цените не се познати за ова, но малку е веројатно дека ќе чини многу.

Најатрактивниот модел, чини 79,99 долари. Со оваа верзија, Samsung интегрираше безжична подлога за полнење на површината на батеријата за да можете безжично да ја полните. Веб-страницата на компанијата е лесна за детали, но исто така се обложувам дека нема да забави полнење 5W како другите батерии со употреба на оваа функција.

  samsung_battery_wireless_usb_c_1   samsung_battery_wireless_usb_c_2

Исто така, вреди да се напомене за оваа батерија за батерии Samsung е пар на порти USB-C на врвот. Ова може да се искористи за да се наполни резервна батерија, но исто така и за брзо полнење на два уреди во исто време. Веројатно нема да можете да испратите 25W на два уреди во исто време, но користењето на двојна USB-C порта значи дека полнењето може да биде побрзо од банка со USB-A како втора порта. Плус, со полнење на преносот, ќе можете истовремено да ги полните батеријата и мобилниот телефон.

  samsung_battery_25w_1   samsung_battery_25w_2

Samsung не отвори продажба за овие батерии за време на пишувањето, но тие може да бидат достапни поблиску до објавувањето на Galaxy S20 серија во март. Покрај батеријата, Samsung исто така тивко лансираше нов брз полнач за автомобили што издава до 45W за уреди како Note 10+ и Galaxy S20 Ultra.

Повеќе за Samsung:

FTC: Ние користиме автоматска придружна врска. Повеќе.


Погледнете 9to5Google на YouTube за повеќе новости: