Новата варијанта Xiaomi Black Shark 2 Pro видена на TENAA

Black Shark 2 Pro

Од денес, smartphone smartphone игри Black Shark 2 Pro е достапен за купување во Кина. Слушалката доаѓа во два модела, како што се 12 GB RAM + 128 GB меморија и 12 GB RAM + 256 GB складирање на домашниот пазар. Се чини дека Xiaomi може да продава телефони во повеќе модели затоа што во листата на TENAA се забележани понови варијанти.

Сликата на екранот прикажана погоре од списокот TENAA од Black Shark 2 Pro кој го има моделот број DLT-A0 покажува дека има варијанти на RAM меморијата како што се 6 GB и 8 GB RAM меморија. Оваа листа исто така покажува нов модел за складирање 512 GB за паметни телефони. Компанијата во моментов продава 12 GB RAM + 128 GB меморија и 12 GB RAM + 256 GB меморија за складирање Black Shark 2 Pro со ознаки на цени од 2.999 јуани (434 долари) и 3.499 јуани (507 долари), соодветно.

Можеби, компанијата може да продолжи да продава паметни телефони во 12 GB RAM варијанта неколку недели пред да објави поевтина верзија. Складирањето на 6 GB RAM + 128 GB / 256GB може да биде најевтино издание на Black Shark 2 Pro.

Спецификации и одлики на црната ајкула 2 про

Xiaomi Black Shark 2 Pro има S-AMOLED HD + 6,39 инчен екран кој има помалку резолуции, интегриран со скенер за отпечатоци од прстот на екранот. Оваа слушалка има батерија од 4.000 mAh која поддржува брзо полнење од 27W. Android 9 Pie оперативен систем на уреди прилагодени на UI-уредот на Black Shark OS.

Црна ајкула 2 про

Black Shark 2 Pro има предна камера од 20 мегапиксели. Задната страна на овој паметен телефон има поставување на двојна камера од 48 мегапиксели + 12 мегапиксели. Чипсет Snapdragon 855+ управува со паметни телефони и е опремен со UFS 3.0 складирање. Слушалката нема поддршка за слот за microSD картички и нема 3,5 милиметарски аудио приклучок. Electric Black and Ice Ash е двоболно издание на Black Shark 2 Pro.

(извор)

СЛЕДНО: Спецификации за истекување лаптоп Xiaomi Mi Gaming 2019; може да биде лансиран на 4 август