Новата филтрација ги открива боите на OnePlus 7T и 7T Pro

Filtrasi baru mengungkapkan warna OnePlus 7T dan 7T Pro 1

Пред неколку дена откри OnePlus Слика на OnePlus 7T, откривајќи го новиот дизајн на следниот терминал. Еден ден по презентацијата во Индија, сите бои филтрирани овој модел благодарение на официјалното рендерирање.

Овие слики припаѓаат на Ишан Агарвал, кој е специјалист за истекување мобилни телефони и други. Официјалното изведување потврди дека OnePlus 7T ќе се продава во варијантите на Glacier Blue и Frosted Silver, и со градиенти што се наоѓаат во OnePlus 7T Pro.

Новата филтрација ги открива боите на OnePlus 7T и 7T Pro 2

Новата филтрација ги открива боите на OnePlus 7T и 7T Pro 3

Што се однесува до второто, само една слика покажува нова нијанса – малку потемна кога се споредува со својот претходник – и предвидува дека дизајнот на OnePlus 7T Pro не е променет многу во споредба со неговиот претходник.

Функции OnePlus 7T и OnePlus 7T Pro

Новата филтрација ги открива боите на OnePlus 7T и 7T Pro 4

Во однос на спецификациите, OnePlus 7T ќе прикаже 6,5 инчен екран со Освежувачка брзина од 90 Hz и резолуција од 1080 x 2340 пиксели. Новиот кружен дизајн на фотоапаратот интегрира три леќи од 48 MP, 16 MP и 12 MP. Внатре е чип Snapdragon 855 Plus, 8 GB RAM меморија, 128 GB внатрешно складирање и батерија од 3.800 mAh.

Од своја страна, OnePlus 7T Pro ќе вклучува 6,6 инчен екран со резолуција од 1440 x 3100 пиксели и стапка на освежување од 90 Hz. Главната камера има тројно поставување од 48 MP + 16 MP + 8 MP, додека предната камера ви овозможува да земете селфи до 16 MP.

Тој Внатрешноста на OnePlus 7T Pro е многу слична на нејзините помлади браќа и сестри, затоа што тие го делат истиот процесор и RAM меморија, иако верзијата Pro вклучува складирање до 256 GB и батерија од 4,085mAh со поддршка за брзо полнење.

Во меѓувреме, OnePlus ќе го претстави својот нов телефон во Индија на 26 септември глобален настан ќе се одржи на 10 октомври.