Нова приколка за стартување на нови граници 3 е подготвена за употреба

Trailer Peluncuran Borderlands 3 Baru Sudah Siap Digunakan 1

GameSpot може да добие провизија од понуди за малопродажба.

Borderlands 3 пукаше во персоналните компјутери, PlayStation 4 и Xbox One на 13 септември, а пред да биде објавен, крадците се занишаа со нов трејлер кој покажа дека Vault Hunters се распрснува кон кралицата.

Нов трејлер прикажува четири ловци на сводот –Амара Сирената, FL4K Beastmaster, Мозе Гунер, и Зане оперативен– Прави хаос и предизвикува хаос кога ќе се обидат да ги спречат злобните планови на Троја и Тајрин Калипсо. Ова е воодушевувачки приказ на светлина и експлозија и хаос, сето тоа изразено во „Седум мориња на Рај“ на кралицата од деби-албумот на бендот во 1973 година, кралицата и следењето на кралицата на 1974 година.

Критичарите зборуваа и ние составивме преглед на Граничните територии од разни публикации. Во нашиот преглед на „Borderlands 3“, ние велиме: „Наративите за карактер врз основа на игри делуваат како задоволувачко покритие за франшизите на ограбувачите, а новите механизми и карактеристики – особено ажурирани ефекти на дрвјата и ефектите од производителот на оружје – ви даваат многу. Ако никогаш не сте биле навивач на франшизата, Borderlands 3 не може да прави работи што се доволно различни за да ве премисли, затоа што најдобрата игра да го продолжите тоа што го прави серијата секогаш: дајте хумористични хумористични приказни за грабежи и пукање во херојство “.

Borderlands 3 може да биде само на хоризонтот, но развивачите на Gearbox веќе имаат планови за првиот бран на содржина на играта по објавување. Овие вклучуваат настан ограничен со временски ограничен карактер во Ноќта на вештерките наречен Крвава vestетва, многу поголемо ажурирање наречено Maliwan Takedown, и првото од најголемите екстензии на DLC што ќе биде лансирано пред крајот на 2019 година, со повеќе содржини што треба да дојдат во 2020 година.