Новини за Android 10 за Galaxy S10: што се менуваат?

Андроид 10 новости на Galaxy S10

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Андроид 10 доаѓа на смартфоните Samsung Galaxy S10: еве преглед на сите новости и промени што ќе ги видиме

Андроид 10 новости на Galaxy S10

Ажурирање на 5 декември 2019 година

Ажурирајте ги вашите Samsung Galaxy S10, S10e и S10 +, Android 10 пристигна во Италија.

Заедно со ажурирањето на Android 10, пристигнуваат и најновите безбедносни закрпи, оние од месец декември 2019 година. Градежниот број е G9 ** FXXU3BSKO и за момент се чини дека е достапен за модели што не се марки, оние купени директно преку Samsung или во продавниците, затоа без персонализација на мобилните оператори.

——

Скоро е време за Android 10 за Galaxy S10: додека го чекаме ажурирањето за секого, ги гледаме новостите што ќе пристигнат со бета-програмата (а потоа и со финалниот и официјалниот фирмвер).

Сега сме таму: во овие часови официјално започна забавата Бета програма на Samsung за тестирање на Android 10 на Galaxy S10. Штета што, како и секогаш, Италија е исклучена и затоа во моментов не е можно да се испроба Андроид 10 Бета на паметните телефони во нашата земја.

Додека чекаме да го допреме Бета на ова важно ажурирање, можеме да ги разгледаме сите трикови за да го измамиме чекањето вести кои доаѓаат со Android 10 и One UI 2.0 на паметните телефони од линијата Galaxy S10. Некои среќни корисници, всушност, веќе успеаја да го преземат, инсталираат и да го испробаат ова интересно ажурирање на својот Galaxy S10 и очигледно веднаш ги споделија своите впечатоци и главни вести и промени воведени од Samsung со Android 10.

Значи, ако и вие сте iousубопитни да откриете што ќе се промени на вашиот паметен телефон кога ќе пристигне ова ажурирање, да не губиме време и ајде да видиме целосен список.

Што се менува со Android 10 на Galaxy S10?

Ажурирањето воведува две големи вести:

  • оперативниот систем Андроид 10, со сите карактеристики што ги нуди Google
  • новиот интерфејс Samsung One UI 2.0, кој ги вклучува сите прилагодувања воведени од Samsung

Само што зборуваме за новиот интерфејс, промените се неколку и многу интересни:

  • известувања ќе бидат помалку инвазивни во контексти на игри или во гледање мултимедијални содржини (ЗАВРШНО !!)

  • Samsung имплементираше богови подобрувања а Ноќен режим и го воведе автоматското прилагодување на тонови на прикажување според времето на денот
  • мали графички иновации за заклучен екран, каде што бојата на текстот сега автоматски се прилагодува на бојата на позадината

  • доаѓа детална алатка за дигитална благосостојба
  • Samsung имплементираше еден Фокус режим да му понуди на корисникот можност за фокусирај се повеќе без прекинување на паметниот телефон

Овие во моментов се главни вести на Android 10 на Galaxy S10. Другите сигурно ќе пристигнат во иднина со следната бета верзија.

Кога излегува Android 10 за Galaxy S10?

Како што предвидовме, програмата за тестирање Бета започна неодамна во некои земји (не во Италија). Во моментот не ни е кажано точно кои географски области се вклучени во компатибилноста со бета-тестирање.

За жал засега не знаеме кога ќе пристигне официјалното ажурирање на Android 10 за Galaxy S10.

Сепак, врз основа на изминатите години, можеме да очекуваме 1-2 месеци бета-тестирање (со различни ажурирања објавени во овој период) и а официјално објавување на фирмверот помеѓу декември и јануари. Но, тие се само претпоставки.

Тоа е сè за момент. Ние ќе ја ажурираме статијата веднаш штом ќе имаме вести за тоа.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!