Новиот живот на Редми (ребро на Xiaomi): низок цена, но квалитетен паметен телефон

Новиот живот на Редми (ребро на Xiaomi): низок цена, но квалитетен паметен телефон

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Редми, одвоен од Xiaomi, го започна своето патување самостојно како независна марка, но која ќе продолжи да прави повеќе квалитетни паметни телефони

Новиот живот на Редми (ребро на Xiaomi): низок цена, но квалитетен паметен телефон

реми е официјална и новата компанија, контролирана од Ксиоми, тој го започнува својот независен живот под контрола на претседателот Лу Ваибине, што од 10 јануари 2019 година ќе и овозможи на кинеската компанија да продолжи независно, како што се случува за бебето Полофон

Најавената цел е доминираат во средно-низок опсег пазарот со намалување на цените и подобрување на квалитетот од сите гледишта, а прва демонстрација е паметен телефон Redmi Note 7 и Note 7 Pro што ќе пристигне на пазарот со цена околу 200 евра но со дури и една Фотографски сензор од 48 мегапиксели.

Па сега јас под-бренд на Xiaomi за делот паметен телефон Јас сум три:

  • реми Среден низок опсег
  • Полофон Среден опсег
  • Црна ајкула Гејмерски бенд

Со Ксиооми кои ќе произведуваат уреди наменети само за среднорочно ниво, со цел за пазар на повисоко ниво, со внимание на естетиката и со ексклузивни софтверски функции.

затоа реми ќе произведува разни Белешки и економски и супер-економски асортиман, и ќе изврши притисок врз сите на новите пазари, и на нашите локални пазари со многу специфични производи со целна цена под 250 евра, додека Ксиооми ќе ги предизвика брендовите како Apple и Samsung, со производи како што се Mi 8, Mi Mix 3 и други над 500 евра.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!