Новиот олимписки издание Samsung Galaxy S10 + Tokyo 2020

Samsung baru Galaxy S10 + Edisi Olimpiade Tokyo 2020 1

Новиот олимписки број 1 Samsung Galaxy S10 + Tokyo 2020

Ние сме навикнати да гледаме една и до две верзии на истиот терминал. Во секоја компанија, компанијата нуди различни уреди, во комбинација со потребите на побогата или помалку публика или на кои им се потребни повеќе или помалку терминални способности. Но, ретко наоѓаме предупредување или специјални копии, како што е случајот со оваа нова Издание на Олимписките игри Samsung Galaxy S10 + Tokyo 2020.

Олимписките игри во Токио 2020 година

Несомнено е дека Samsung Galaxy S10 + е еден од најмоќните телефони што го прави 2019-та да не направи еден од најконкурентните во однос на семејството. Корејската компанија избра овој пат да понуди три различни модели, но тоа ќе биде витаминска верзија која ќе има ексклузивна варијанта на Олимписките игри во Токио 2020 година.

s10 + Олимпијада во

Терминалот ги има истите карактеристики како класичната верзија. Ако направите брз преглед, ќе најдете подобрена верзија на S10: a 6,4 динамичен динамичен динамичен QHD + AMOLED дисплејзаден сензор три 12 + 12 + 16 MPX и двоен пред 10 и 8 MPX, 8/12 GB RAM меморија кои го поддржуваат процесорот Exynos 9820 Octa-Core и 4.100 mAh во батерија. На кратко, еден од најдобрите терминали во моментот.

Па, што е толку посебно во изданието Samsung? Galaxy S10 + Олимписко издание Токио 2020 годинаЕдиција Олимписки игри Samsung Galaxy S10 + Tokyo 2020? За почеток, ова ќе биде ексклузивна и ограничена верзија од 10.000 единици и ќе биде објавена исклучиво преку операторот Докомо. Покрај тоа, тој ќе има ексклузивен стил наречен Призматичен бел и ќе има олимписко лого за следната година на грб. Друга интересна точка е тоа донесе и Галакси Тунас вклучен во пакетот, исто така, со предупредувачки дизајн кој чини не помалку од околу 1.100 евра за промена.

Други олимписки модели на Samsung

Ново Едиција Олимписки игри Samsung Galaxy S10 + Tokyo 2020 Ова е уште една ексклузивна колекција на брендови. Како што рековме, ова е ограничена верзија од 10.000 единици, но ова не е прв пат компанијата да ја одбележува Олимпијадата која ги покажува најдобрите варијанти на мобилен дизајн денес. Се сеќаваме на овие два терминали: Galaxy S7 Edge што излезе на Олимпијадата во Рио де Janeанеиро во 2016 година и Galaxy Note 8 за Зимските олимписки игри во 2018 година.