Новиот Samsung Galaxy A20s, новиот модел за влезниот опсег

Samsung Galaxy A20s 1

Samsung продолжува да ја ажурира својата постава на Samsung Galaxy Подобрен модел за средната класа. Денес Samsung претстави нов Samsung Galaxy A20s кој се појави без најава на официјалната веб-страница на Samsung и веќе ги знаеме сите карактеристики. Опсег на телефонски влез што е официјално и веќе ги знаеме сите карактеристики.

Засега сè уште не е објавено во Шпанија ќе биде прашање на време да се приклучи на семејството во одредено време. Овој телефон се појави на Самсунг Малезија иако цената или датумот на започнување не е објавена.

Samsung Galaxy A20s

Мобилен телефон што се обложува 6,5-инчен TFT-Infinity екран со HD резолуција од 720 x 1560 инчи. Мобилен телефон со димензии 163,3 x 77,4 x 8,0 mm и вкупна тежина од 183 грама.

Внатре, Samsung Galaxy Bets A20 на a окта-јадрен процесор со 3 GB RAM или 4 GB RAM меморија во врвниот модел. Исто така, два модели на внатрешна меморија со Достапно складирање 32 GB или 64 GB.

Галакси А20с

Задниот дел се подобрува во однос на моделот претходно и обложување на три камери. Главниот сензор е 13 мегапиксели со f / 1,8, со 5 мегапиксели со сензор за бленда f / 2.2 длабочина и трет 8-мегапикселен ултра широк сензор со отвор f / 2.2. Од своја страна, предната камера е 8 мегапикселна f / 2.0.

Samsung Galaxy A20s

Samsung Galaxy A20 доаѓа со голема батерија од 4.000 mAh Брзо полнење на 15W и работи со оперативниот систем Android 9 Pie со One UI. Освен тоа, секако, ќе се обложувате на големи врски како Bluetooth 5.0 или како USB Type C.

Не е познато во ова време Која е крајната цена на овој телефон но се очекува да пристигнат во неколку различни бои: црна, сина, зелена и црвена. Проценето е дека околу 150 евра ќе се сменат во најосновната верзија иако треба да почекаме додека не пристигне во нашата земја за да откриеме колку чини.