Новото преклопување на Samsung ќе го реши еден од најголемите проблеми

Lipat baru Samsung akan memecahkan salah satu masalah terbesarnya

Збогум пластика, здраво кристално

Пред неколку дена разговаравме со вас на насловната страница дека следното преклопување на Samsung ги има сите гласачки ливчиња што ќе се викаат Galaxy Z Balik. Овој телефон ќе биде продолжение на опсегот што компанијата го започна минатата година и може да биде и потврда за тоа дали заедницата навистина е заинтересирани во овој вид опрема. Досега тие се толку недостапни (за цената) што огромните маси дури не размислуваат да ги поседуваат, што не помага да се запознаат перцепциите на луѓето за овој нов облик на фактор во телефонскиот свет.

Да бидеме сигурни, Galaxy Z Flip исто така треба да направи некои промени во пристапот и подобрувањата во предлогот. И еден од нив е скоро сигурен сега. Се однесуваме на замена на пластика од кристал кога станува збор за заштита на флексибилните екрани, можностите што ви ги доставивме во тоа време и сега сме одговорни да го потврдите Макс Вајнбах, уредник на XDA Developers:

Како што можете да прочитате во горниот твит, Вајнбах посочува дека новиот мобилен телефон на Samsung ќе ужива во „Samsung Ultra Thin Glass“, тенок слој од стакло за заштита на OLE мобилниот екран е флексибилен, е далеку потрајна од пластиката што е моментално преклопена.Станува збор за слоеви кои случајно ги отстрануваат луѓето во првото видео за смартфони, да. Излезе дека овој полимер заштитник може се распаѓа прилично лесно со притисок на сите видови на предмети (дури и со нокти ако се притисне цврсто), нешто што тие се обидуваат да го избегнат на кој било начин, како што е логично, во оваа втора генерација.

Шоуто „Гизмодо“, на пример, како ова отвора свет на можности, всушност, за употреба на игла, кој досега е фрлен од деликатес на пластика. Можете ли да замислите „Galaxy Fold Note“ во иднина? Нема потреба, без сомнение, да се отфрли таквата идеја.

Galaxy Z Flip, многу очекуван мобилен телефон

После 2019 година, кога пати само срамежливо се појави на пазарот, тоа е 2020 година Се чини интересно во опсегот на овој нов роден телефон. Меѓу најочекуваните тимови е Galaxy Z Flip, тим кој иако сè уште не е потврден од Samsung, не потраеше долго за да го потврди.

Во однос на неговите карактеристики, не се познати многу детали, но за протекување нешто се чини многу јасно: би се исклучило дизајнот на обложување на „Галакси Фолд“ на истата слика како и наборот „Моторола“. Alsoе има и процесор Snapdragon 855, две задни камери 12 MP и 10 мегапикселна предна скриена во дупката на екранот, како и сензорот за отпечатоци од страната и 15W безжично полнење (Напротив, патем).

Што мислите за новиот облог на Samsung? Youе give дадете ли на оваа втора генерација шанса?