Ново последно од нас: Трејлери 2 секции прикажани за време на конференцијата за менаџери GameStop

New The Last of Us: Cuplikan 2 bagian ditampilkan selama konferensi manajer GameStop

Од Стефани Нунели,
Среда, 28 август 2019 година 18:21 GMT

На среќните луѓе кои присуствуваа на конференцијата на менаџерот GameStop во Нешвил им беше дадена можност да го видат новиот рекорд The ​​Last of Us: Part 2.

Според информациите надвор од конференцијата, новата игра за „Последниот од нас: Дел 2“ ќе им биде откриена на сите „наскоро“.

Снимките од игра прикажуваат како ќе можете да користите заразени (кликери) „во ваша корист“, заедно со употреба на скришум, а прилично темни сцени осветлени само со оган и фенерче.

Да се ​​биде во можност да го видиме ова за нас „наскоро“ е прилично освежувачко, затоа што Сони и Непослушен пес се прилично тивки за титулата.

Постои можност играта демо-игра да се емитува за време на Неделата на игри во Париз во октомври. DualShockers забележа дека може да се случи уште следниот месец на 26 септември. Тоа ќе биде соодветно.

Sony ја пропушти E3 2019 година оваа година, избирајќи наместо тоа, да споделува новости со фановите преку стримот „State of Play“. Немаше време, па можно е Sony да чува снимки за претстојните епизоди на State of Play.

Последниот од нас: Дел 2 во моментов е без датум на објавување, но гласините водат до објавување во февруари 2020 година.

Понекогаш вклучуваме врски до онлајн продавници за малопродажба. Ако кликнете на едно и направите набавка, можеби ќе добиеме мала провизија. За повеќе информации, одете овде.