Нов датум на лансирање на Apple iPhone 8 и X ДЕНЕС! Еве како да пренесувате во живо или да гледате емисии на ТВ

Baru Apple Tanggal peluncuran iPhone 8 dan X HARI INI! Berikut cara streaming langsung atau menonton acara di TV

PUMP за пристигнување на хипнотизираниот iPhone 8? „Епл“ е домаќин на специјална манифестација ДЕНЕС каде ќе бидат објавени вести за гаџетот.

Но, што знаеме за програмата и како можете да го гледате на Интернет во Велика Британија? Ова е сè што треба да знаете …

    Светот на технологијата е преплавен со озборувања за претстојниот iPhone 8 и луѓето можат да одговорат на нивните прашања на 12 септември

3

Светот на технологијата е преплавен со озборувања за претстојниот iPhone 8 и луѓето можат да одговорат на нивните прашања на 12 септемвриКредит: Getty Images – Гети

Кога Apple ќе го прикаже новиот настан на iPhone 8?

Епл е предвидено да го претстави долгоочекуваниот iPhone 8 на специјалниот настан ДЕНЕС (12.09.).

Најновиот гаџет ќе биде откриен заедно со новите верзии на iPhone 7 и 7 Plus.

TechCrunch за прв пат откри дека е испратена покана за лансирање, откако претходно објавија дека настанот ќе падне денес.

Вол Стрит Journalурнал, кој обично е доверлив извор на озборувања на „Епл“, рече: „Се очекува компанијата да лансира три ајфони, според други кои се запознаени со планот“.

Поврзано: iPhone 9

Како можете да гледате емисии на Apple на ТВ?

Настанот ќе се одржи во новиот театар Стив Jobsобс во големото седиште на „Епл“, со прекар „Вселенски брод“ или „Овошна јамка“.

За оние во Велика Британија, ќе има пренос во живо на двочасовната програма од 18 часот во Велика Британија (што е 10 часот по полноќ за време на САД).

    Гласини велат дека новиот паметен телефон може да биде далеку подостапен отколку што мислите

3

Гласини велат дека новиот паметен телефон може да биде далеку подостапен отколку што мислитеКредит: Getty Images – Гети

Приливот може да се види на Епл ТВ (компатибилна со втора или трета генерација) и мора да ја извршувате верзијата на софтверот 6.2 или понова, или да имате Apple TELEVISION од 4-та генерација.

Можете да го гледате настанот што се одржува преку шоуто за апликации „Епл“ за „ЕЕЛ ТЕЛЕВИЗИЈА“.

Можете ли да видите Apple да се емитува во живо на вашиот уред?

Специјални настани на Apple можете да ги видите на овој линк.

Ако имате уред со iOS, мора да ја отворите врската користејќи го прелистувачот Safari на вашиот iPhone или iPod touch.

Вашиот уред мора да биде iOS 7.0 или понов, или Safari 6.0.5 или понов на OS X / MacOS v10.8.5 или понов на Mac.

Ако видите Windows компјутер, мора да извршите Microsoft Edge Windows 10.

    Извори рекоа дека новиот iPhone потоа може да излезе во продажба на 22 септември

3

Извори рекоа дека новиот iPhone потоа може да излезе во продажба на 22 септемвриКредит: Авторски права 2016 Асошиејтед Прес. Сите права се задржани. Овој материјал може да не се објави

Какви нови карактеристики има iPhone 8?

Постојат многу гласини за новите карактеристики што ќе ги има iPhone 8.

Ова вклучува нова технологија за препознавање лице и екран и камери.

Навивачите на „Епл“ неодамна беа уништени кога „нови слики“ на дизајнот на „iPhone“ излегоа на Интернет.

Аналитичарите навестија дека кабелот за полнење на iPhone може да се отстрани, како што е приклучокот за слушалки.

Протечена слика на безжична подлога за полнење на iPhone беше споделена на кинескиот сајт за социјални медиуми „Веибо“.