нов мобилен телефон со батерија од 4.000 mAh и три главни фотоапарати

galaxya30s-movil-1300x650

Samsung штотуку официјално воведе нов паметен телефон од средна класа со дизајн кој веќе го знаеме. Тој Samsung Galaxy A30s нови компании за мобилни телефони кои влегуваат, меѓу другите детали, со Батерија од 4.000 mAh и три главни фотоапарати.

И покрај тоа што ќе биде подобрена верзија на Samsung Galaxy A30, да, точно е дека некои детали за Galaxy A30 се малку полоши; на пример, имаме иста големина на екранот, но резолуцијата е помала на Galaxy A30s (HD + vs FullHD).

Она што откривме дека е извонредно подобрување, вклучувајќи ја и главната задна камера, која е на Samsung Galaxy A30, се случува да има 3 леќи, што треба фотографиите направени со терминалот ќе бидат со повисок квалитет Наместо неговиот помал брат.

Samsung Galaxy A30, технички спецификации

Очекуваме дека станува збор за паметен телефон со многу добри спецификации, што го прави мобилен телефон што мора да го земе предвид секој корисник. Без понатамошно рекламирање, ние ве оставаме подолу со список Технички спецификации на Samsung Galaxy A30:

  1. Екран: 6,4 инчи со резолуција од 720 x 1.560 пиксели.
  2. Процесор: Осум јадра
  3. RAM меморија: 3/4 GB
  4. Внатрешно складирање: 32, 64 и 128 GB може да се прошират со microSD картичка.
  5. Задна камера: тројно 25 + 5 + 8 мегапиксели.
  6. Предна камера: 16 мегапиксели f / 2.0.
  7. Поврзување: 4G, Bluetooth, NFC, WiFi, итн.
  8. Порта и сензор: Сензор за отпечатоци на екранот, USB Type C, итн.
  9. Батерија: 4.000 mAh со брзо полнење од 15W.
  10. Операционен систем: Пита со Android 9 со еден интерфејс.

Се соочивме со многу комплетен мобилен телефон, со присуство разни конфигурации на RAM и внатрешно складирање, проширување на просторот со microSD картичка, нешто идеално за корисниците кои сликаат многу фотографии и видеа.

Слика - Samsung Galaxy A30s: нов мобилен телефон со батерија од 4.000 mAh и три главни фотоапарати

Остатокот, Samsung Galaxy A30 продолжува да се одржува Екран за бесконечност-V, тоа значи дека има изрез во форма на V, елемент што го видовме во неколку телефони на Samsung во изминатите неколку месеци, особено во овој нов асортиман на Galaxy A.

Освен тебе главна камера со висок квалитет, истакнувајќи го присуството на многу елегантен дизајн, нудејќи многу убав холографски ефект што го прави да се истакнува во споредба со другите мобилни телефони, а тоа е оној што Galaxy A30s ќе биде достапен во Prism Crush White, Prism Crush Black, Prism Crush Green и Prism Crush Violet.

Веќе детално знаете сè што надополнува Samsung Galaxy A30s, ова е нов телефон од корејска компанија чии извонредни детали се батерија од 4.000 mAh и три главни фотоапарати кои сигурно ќе понудат одлични резултати на фотографија.