Нов iPhone Pro, AirPods 3, „Евтин iPad“ и најголемото MacBook во последните години откриено од HUGE протекување на Apple

IPhone Pro Baru, AirPods 3, 'iPad murah' dan MacBook terbesar dalam beberapa tahun terakhir diungkapkan oleh HUGE Apple kebocoran

Навивачите на АППЛ се среќни бидејќи технолошкиот гигант лансира голем број на нов хардвер вклучувајќи го и iPhone „Pro“, најголемото ажурирање на iPad и лаптоп за неколку години.

Ова е според поголемиот протек за тајната компанија.

  IPhone 11 се очекува да пристигне во септември 2019 година

7

IPhone 11 се очекува да пристигне во септември 2019 годинаКредит: Епл

Според „Блумберг“, „луѓето запознати со ситуацијата“ откриле дека „Епл“ ќе објави три нови ајфони на настан следниот месец.

Новиот iPhone најверојатно ќе излезе на продажба во септември.

Исто така, се шпекулира дека ќе започне оваа година се новата верзија на iPad Pro, поевтин iPad на влез на ниво со поголем екран, нов уред на Apple Watch и ажуриран голем MacBook Pro.

Извори кои, наводно, не сакале да бидат идентификувани, исто така посочиле дека главните аудио додатоци како што се AirPods и HomePod звучниците ќе добијат ажурирања.

  Телефонот може да дојде во најразлични различни бои кои одговараат на сите

7

Телефонот може да дојде во најразлични различни бои кои одговараат на ситеКредит: Концепт / YouTube

Доколку сето тоа не е доволно за да ви ги задоволи потребите на Apple, тогаш не грижете се бидејќи овој технолошки гигант дефинитивно започнува нов Mac Pro и монитор, предвидувани ажурирања на софтвер за повеќето свои уреди, вклучително и Apple TV, а исто така и нови услуги за претплата како Apple TV +.

Подолу се прикажани сите главни уреди за кои се шпекулира дека ќе бидат објавени наскоро и спецификациите што треба да бидат.

iPhone Pro

 Совет на Apple за додавање импресивна камера со три леќи на следниот iPhone

7

Совет на Apple за додавање импресивна камера со три леќи на следниот iPhoneКредит: Епл

„Епл“ лансираше три нови ајфони во исто време секоја година од 2017 година.

Наводно, истата работа ќе ја испланира и овој септември овој месец со моделот iPhone „Pro“ кој ќе ги замени iPhone XS, XS Max и XR.

Овие телефони, наводно, ќе имаат систем со три фотоапарати со трет сензор за фотографии и видеа со ултра широк агол и 3Д задна камера што ќе ги подобри можностите за зголемена реалност.

Снимањето на фотографии со слаба осветленост исто така мора да се зголеми и камерата може да се потпре на вештачка интелигенција за да ги корегира фотографиите и да овозможи совршено снимање.

Снимката за видео, исто така, се шпекулира дека е засилена и може да дојде со нови функции, како што е можноста да ги менувате боите и да ги преобликувате и да ги скратите видео записите во живо.

Обратно безжично полнење исто така се очекува.

Новите телефони може да бидат помоќни од сегашните модели благодарение на технологијата што е отпорна на кршење, но тие мора да изгледаат многу слични на стандардниот iPhone.

Можеби доаѓаат со мат финиш и нови бои и нови мулти-аголни лични карти.

Покрај тоа, се очекува отпорноста на вода да биде подобра, што значи дека уредот може да потоне подолго под вода.

Ажурираниот OLED екран исто така мора да има карактеристики и побрз процесор A13.

IPhone 5G не се очекува до следната година.

AirPods 3

 Следниот AppleAirPod може да работи добро по брзо забивање

7

Следниот AppleAirPod може да работи добро по брзо забивањеКредит: Сонце.

Новите AirPods, најверојатно, ќе бидат поскапи од сегашниот модел, при што цените во моментов започнуваат од 159 фунти.

Од нив се очекува да бидат водоотпорни и да откажат бучава.

Сепак, тие всушност би можеле да бидат лансирани следната година затоа што новата верзија на ниво на „ЕрПод“ излезе во март.

Apple Watch и HomePod

 „Епл“ се очекува да ја објави новата серија на „Apple Watch 5“ на настан во септември оваа година

7

„Епл“ се очекува да ја објави новата серија на „Apple Watch 5“ на настан во септември оваа годинаКредит: карактеристики на Рекс

Apple Watch минатата година доби нов дизајн и поголем екран, така што се очекува годинашните промени да се фокусираат на ажурирањето на софтверот watchOS 6.

Референци за нерастените модели керамички и титаниум Apple Watch неодамна се појавија во бета-тест софтвер за нови ажурирања.

За Apple, исто така, се вели дека работи на поевтина верзија на звучникот 279 фунти HomePod, кој не се продаде многу добро.

  Референтната слика за новиот модел на Apple Watch е откриена во бета-кодот на watchOS 6

7

Референтната слика за новиот модел на Apple Watch е откриена во бета-кодот на watchOS 6Кредит: iHelpBR

„Евтин“ iPad

Епл, наводно, ќе го освежи iPad Pro и iPad фокусирајќи се на средното училиште во блиска иднина.

И 11-инчниот и 12,9-инчниот iPad Pro се очекува да добијат ажурирања слични на оние што се шпекулираат за новиот iPhone.

Ова ажурирање може да вклучува надградена камера и побрз процесор.

Гласини велат дека понискиот iPad ќе има 10,2-инчен екран и дека Apple ќе ја запре оригиналната големина на екранот од 9,7 инчи.

Биг Мекбук

  Лаптопите на Macbook Pro вклучуваат вредно Applepaling

7

Лаптопите на Macbook Pro вклучуваат вредно ApplepalingКредит: Гети – Соработник

Фановите на големите лаптоп-екрани ќе бидат среќни што Apple треба да лансира ажуриран филтриран 16-инчен филтриран MacBook Pro.

Екранот на лаптопот може да изгледа слично на сегашниот 15-инчен модел, но ќе има потенка црна рамка околу екранот.

Доколку биде пуштен во продажба, овој голем лаптоп ќе биде најголем „Епл“ од кога 17-инчниот MacBook Pro беше прекинат во 2012 година.

Овој чекор може да биде обид на компанијата да привлече професионални компјутерски корисници кои можеби претпочитаат поголем екран.

Apple исто така најави дека ќе лансира Mac Pro со 32-инчен XDR Pro Display во 2019 година.

Стигнавме до „Епл“ за коментари за сите овие гласини.

Ајфон трикови да се обидете денес

Еве некои од најдобрите …

 • Пишување на покажувачот – Кога пишувате, држете ја празно место за да ја претворите тастатурата во табла, што ќе ви овозможи полесно да пренесувате зборови и реченици
 • Затворете ги сите јазичиња Сафари – За да го направите ова наеднаш, само држете го полето за преклопување во долниот десен агол и притиснете ги затворете ги сите јазичиња
 • Бришење многу фотографии брзо – Држете фотографија и повлечете го прстот дијагонално во Фотографии за да изберете повеќе слики одеднаш, а потоа притиснете избриши
 • Претворете ги валутите брзо – Повлечете надолу од горниот дел на почетниот екран (или повлечете лево надесно на iPhone X), потоа допрете на шипката и напишете валута (како 200 УСД) и таа автоматски ќе се скрие во вашата локална валута
 • Проверете дали ќе ја надградите батеријата – Батеријата во паметните телефони се намалува со времето. Едноставно одете во Поставки> Батерија> Здравство на батерија и проверете го Максималниот капацитет за читање. Батериите генерално се сметаат дека се носат кога вашиот капацитет паѓа на 80%. Ако сте подолу, можете да купите размена на батерии од Apple
 • Поместете ги апликациите побрзо – Држете ја апликацијата сè додека не почне да се тресе, потоа (додека сè уште држите) допрете друга апликација, предизвикувајќи да се собере за да можете полесно да ја преместите

Новиот видео-концепт за iPhone го „открива“ можеби дизајнот на Apple за преклопен мобилен телефон

Во другите вести, протекоа случај за новиот iPhone откри „мини стилус“ што може да биде лансиран за неколку недели.

Веќе имате iPhone? Погледнете ја најдобрата апликација за iPhone овде.

Прочитајте за најдобрите AR апликации што можете да ги преземете на вашиот iPhone или iPad исто така.

Дали сте возбудени за новото издание на Apple? Известете ги во коментарите!


Ние плаќаме за вашата приказна! Дали имате приказна за тимот The Sun Online Tech & Science? Испратете ни на е-пошта на [email protected]