Објавени цени за цените на Samsung Galaxy S20 во Турција! Еве цена

Samsung Galaxy S20 Series Turki Harga Diumumkan! Di sini Harga

Самсунг ги воведе во последните неколку минути цените на Галакси Турција од сериите S20 се објавени. Галакси турски цени од семејството С20 ги собравте за вас.

Galaxy Family S20 успева да стане извонредна серија на паметни телефони со моќни технички карактеристики, брзина на освежување на екранот од 120 Hz, детали за камерата, процесор и целосен дизајн.

Од сликата подолу Галакси Погледнете го семејството S20 по турски цени.

Samsung Galaxy ја нуди сериите на Турција S20

Samsung Galaxy ја нуди сериите на Турција S20

Спецификации за Galaxy S20

Екран: 6,2 инчен Quad HD, Dynamic Amoled, HDR 10+, (563, PPI густина на пиксели), стапка на освежување на екранот од 120 Hz, чувствителност на допир од 240 Hz
Камера: 12 MP, 12 MP, хибриден 48 MP 3X, 30x Space Digital Zoom, снимање на видео од 8K
Предна камера: 10 MP
Процесор: Exynos 990 7 Нанометар
Рам: 8 GB
Складирање: 128 GB (може да се зголеми до 1 ТБ)
Батерија: 4000 mAh

Спецификации за Galaxy S20 Plus

Екран: 6,7 инчен Quad HD, Dynamic Amoled, HDR 10+, (525, PPI густина на пиксели) Стапка на освежување на екранот од 120 Hz, чувствителност на допир 240 Hz
Камера: 12 MP, 12 MP, хибриден 48 MP 3X, 30x Space Digital Zoom, снимање на видео од 8K
Предна камера: 10 MP
Процесор: Exynos 990 7 Нанометар
Рам: 8 GB
Складирање: 128 GB (може да се зголеми до 1 ТБ)
Батерија: 4500 mAh

Галакси S20 ултра технички спецификации

Екран: 6,9 инчен Quad HD, Dynamic Amoled, HDR 10+, (512, PPI густина на пиксели) Стапка на освежување на екранот од 120 Hz, чувствителност на допир 240 Hz
Камера: 12 MP, 108 MP, хибридна оптика од 48 MP, 10X, дигитален зум на вселената 100x, снимање на видео од 8K
Предна камера: 40 MP
Процесор: Exynos 990 7 Нанометар
Рам: 12 GB
Складирање: 128 GB (може да се зголеми до 1 ТБ)
Батерија: 5000mAh