Објавено официјалното видео од новата Motorola Razr; Изложени карактеристики

Video Resmi Motorola Razr Baru Dirilis; Fitur Dipamerkan

Високоочекуваната Motorola Razr, модерно рестартирање на екранот со преклопување од класичен телефонски лаптоп со исто име, ќе биде официјално лансирана во САД на 6 февруари 2020 година. За да изгради возбуда за нејзиното објавување, компанијата објави видео кое ги истакнува мобилните карактеристики.

ОГЛАС

Првото видео, со наслов „Грижа за Razr“, значително ги потсетува корисниците дека телефонот е сè уште кревка направа ако не се одржува правилно. Ова исто така покажува дека екранот е водоотпорен и има заштитна обвивка што ја елиминира потребата за заштитник на екранот.

Изненадувачки, ова видео објаснува дека се очекуваат испакнатини и испакнатини од екраните што можат да се склопат, со што ги уверува корисниците дека нема за што да се грижите. Конечно, видеото советува да не користите остри предмети на екранот на Razr од очигледни причини. Тоа предупредување може да биде за вас, RериРи Сè.

Потоа се пренесуваме на друго видео во кое се прикажани Moto Experience на телефон. Ова е во основа гест што им овозможува на корисниците брзо да пристапат до одредени функции, како што се преземање на скриншот, со ставање на три прста на екранот, или активирање на фотоапаратот Razr со вртење на телефонот неколку пати. Знаете, повеќето кул трикови што може да ја изгубат новината по некое време имаат мобилен телефон.

Третото видео ја прикажува главната камера на Motorola Razr користејќи ја за селфи и општа фотографија. Неговите карактеристики вклучуваат режим на портрет со ефекти на осветлување, режим на ноќно гледање при снимање на слаба осветленост и режим Синемсус, кој им овозможува на корисниците да создаваат анимирани слики со комбинирање на фотографии со подвижни предмети. Ова видео го прикажува и надворешниот изглед на мобилниот телефон кој може да се користи како директен преглед при земање селфи, меѓу другите.

Motorola Razr ќе биде првиот паметен телефон со микропрограма со преклопен екран кој ќе биде објавен оваа година, додека Samsung наскоро ќе следи со Galaxy Z Flip исто така во февруари. Првиот ќе биде со цена од 1499 УСД (~ RM6530), но сè уште нема планови за глобално или локално издание.

(Извор: Моторола преку YouTube.)