Објавување на Samsung Galaxy S11: што знаеме досега

Галакси S11 1

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Галакси S11 надвор: сè што треба да знаете. Кога излегува Galaxy S11? Еве преглед на листот со податоци и цената. Карактеристики на Galaxy S11

Samsung Galaxy S11

Едвај чекате да ги дознаете сите прегледи што е ново во Galaxy S11? Сакате да дознаете кога излегува Galaxy S11? Сакате да ги знаете сите Галакси S11 карактеристики, вклучувајќи цена и датум на презентација?

Вие сте на вистинското место!

Всушност, во овој напис ќе резимираме сè што знаеме за Samsung Galaxy S11 и овде ние секогаш ќе бидеме ажурирани вметнувајќи нови гласини и информации што излегуваат на мрежата секој пат Следниот паметен телефон на Samsung.

Без да губиме време непотребно, затоа, ајде да одиме директно до точка и да видиме што знаеме за претстојниот Galaxy S11.

3 модели на Galaxy S11

Како што се очекуваше, очекуваме и три модели во оваа серија следната година: S11e, S11 и S11 +.

Екран и екран на Galaxy S11

Треба да се мери екранот со 3 модели помеѓу 6,3 и 6,7 инчи.

На искривувања страните сепак ќе бидат присутни, но треба да бидат помалку изразени отколку во минатото.

Сè уште ќе има мала предна дупка за камерата, но веројатно ќе биде во центарот како погоре Белешки 10 а не странично.

Очигледно, панелот секогаш ќе биде АМОЛЕД, но интересно е што треба да има 120Hz стапка на освежување, подобро од 90Hz од OnePlus 7T.

Дизајн на Galaxy S11

Од првите слики што излегоа на мрежата, веќе можеме да добиеме идеја за тоа што нуди овој паметен телефон.

Дизајнот ќе биде доста сличен на оној на Галакси S10, барем фронтално.

На страните може да се видат копче за напојување и рокер за волумен малку кренати, можеби за подобро да ги разликуваат.

Во долната страна имаме USB-C, звучник и микрофон, но на приклучокот за аудио нема никаде никаде.

Димензии на Galaxy S11

Димензиите треба да бидат 161,9 x 73,7 x 7,8-8,9 mm, но чекаме попрецизни информации за тоа.

Немаме никакви информации за тежина на Galaxy S11 (ниту еден од 3 модели).

Материјали за Galaxy S11

Паметниот телефон секогаш ќе се прави во стакло и метал (рамката).

Процесор за Galaxy S11

Страна на процесорот, во Италија треба да ја имаме новата Exynos 990 произведен од Samsung, додека во САД треба да пристигне Snapdragon 865.

Beе има безжично полнење, брзо полнење од 25W и ќе има 5G верзии и со поддршка на eSIM.

Галакси S11 камера

Барем на моделот што излегоа на мрежата во првите рендери, на задната страна добро наоѓаме 5 камери, од кои едниот треба да биде од бунар 108 пратеник. Потоа очекуваме еден зумирање и а широк агол, во прилог на сензор ТОФ за пресметување на длабочината. Исто така, ќе има Телефоото леќи од 48MP.

Исто така, се зборува Снимање на видео 8K и хибриден зум од 100x (до 10x без загуба на детали), но очигледно треба да се потврдат овие информации.

Очигледно, бројот и видот на фотоапарати ќе се променат помеѓу различните модели на Galaxy S11, исто како што се случи и на Семејство Галакси С10.

Навраќајќи се на разговорот за рендето што излезе на мрежата, можеме да видиме дека аранжманот на фотоапаратите е во правоаголник Наместо сите да бидат усогласени со правоаголникот што ги опкружува, има камера без оска. Ова ме остава без зборови и искрено се надевам дека НЕ ​​е финалниот дизајн.

Презентација на Galaxy S11

Официјалното објавување на паметниот телефон се очекува наоколу 18 февруари 2020 година (но датумот сè уште не е официјален).

Излез Galaxy S11

Кога излегува Galaxy S11?

Сè уште не го знаеме официјалниот датум, но очекуваме, како и секогаш, да дојде на пазарот помеѓу крајот на февруари 2020 година и почетокот на март.

Цена на Galaxy S11

Сè уште немаме прецизни информации за цени за Galaxy S11. Сè уште очекуваме бројки слични на последните години: ќе започнеме околу 800-900 евра за основниот модел, да се искачиме на 1000 евра за средниот модел, да достигнеме над 1000 евра за моделот Плус.

Заклучоци

Засега немаме дополнителни информации за тоа Галакси S11.

Но, како што се очекуваше, ние периодично ќе ја ажурираме статијата кога и да имаме повеќе детали.

Ажурирање 1 – Галакси S11e

Информациите се појавуваат и на мрежата Галакси S11e. Како и секогаш, овој модел ќе биде повторно оваа година најмалото и најмалку изведување на триото Samsung Galaxy S11.

Врз основа на првите рендери, Samsung Galaxy S11e се чини дека продолжува од сите погледи со дизајнот на постариот брат: иста мала дупка во центарот на дисплејот во горниот дел, многу тенки рабови, порта за USB-C на долниот дел, каде што има и звучникот систем и главен микрофон и убав модуларен модуларен фотоапарат со различни сензори внатре. 3,5 милиметарскиот аудио приклучок недостасува.

Samsung Galaxy S11e треба да измери 151,7 x 69,1 x 7,9 mm (9,1 со испакнување на модулот на фотоапаратот) и да предложи дисплеј помеѓу 6,2 и 6,3 инчи со заоблени рабови, може да се прошири Exynos 990 / Snapdragon 865 SoC, 6 GB RAM меморија, 128 и 256 GB UFS 3.0 складирање со микроSD, батерија од 4000 mAh, Android 10 со OneUI 2.0 и модул заден фотоапарат со три сензори, од кои во моментот конфигурацијата е непозната.

Засега нема информации за цената и останатите технички спецификации.

Во пракса, Samsung го елиминираше сето она што ме натера да го сакам Galaxy S10e: тој беше мал, компактен, ништо не недостасува, го имаше аудио приклучокот, но не и заоблените рабови. Тука сè е нема, а тие го ставаат и екранот со заоблени рабови, што јас лично ги мразам.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!