Оваа страница создава лица со АИ кои изгледаат вистински

Оваа страница создава лица со АИ кои изгледаат вистински

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Наречен е ThisPersonDoesNotExist и е веб-страница што генерира лица користејќи вештачка интелигенција, но изгледаат навистина реални. Посетете го и ќе бидете импресионирани

Оваа страница создава лица со АИ кои изгледаат вистински

ОваPersonDoesNotExist е веб-страница креирана од развивач кој создадете лажни лица користејќи вештачка интелигенција, но тоа изгледаат реално.

Особената веб-страница, реклама секој пристап или ажурирање ќе покаже лице создадено автоматски од системот за вештачка интелигенција, кој сега достигна добри нивоа на автоматизација и можност да биде скоро совршен.

На инвеститорот Филип Ванд ја создаде оваа страница, ThisPersonDoesNotExist.com, која создава лица исто така засновани на новите сензори за препознавање лице за паметните телефони, кои скенирајте лице во потрага по „уникатни“ точки и врз основа на овој алгоритам, тој создава лажни лица кои изгледаат навистина вистински.

Инвеститорот користи матична плоча со GPU Nvidia на сервер за изнајмување, што генерира готови лица на секои 2 секунди користејќи го алгоритмот користен со инспирација од биолошки нервни мрежи, како што е нашиот мозок, а Ванг веќе објави дека карактеристиките ќе бидат проширени наскоро со нови информации и подобрена прецизност.

Сега се надеваме само дека овие нови технологии нема да бидат искористени за создавање лажни реалности со цел да се користат во неправни цели, иако е задоволство што технологијата и програмирањето достигнаа апсурдни нивоа на совршенство, и се надеваме дека во иднина ќе можат да ни помогнат да ги решиме бројните загатки што сè уште нè опкружуваат.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!