Ова е најперспективната индија која ќе биде во Gamescom 2019

Ini adalah indies paling menjanjikan yang akan ada di Gamescom 2019

се врати Игриком, и со тоа, сите игри и објави што со години се задолжителни на настанот. Протагонистите веќе ги знаат сите: многу важни наслови беа развиени од многу важно име во индустријата Во прегледот што неодамна го објавивме, можете да видите кои се овие луксузни гости на германската изложба.

Сепак, тука сме тука за да се фокусираме на другите. тоа индија кој не украде толку многу наслови. но да нашите срца. Мала игра, со похрабри предлози и многу посебни привлечност. Следно, ќе разговараме за неколку што сметаме дека се најинтересни меѓу сите што ќе бидат прикажани на Игриком, и дека тие сепак ќе заминат.

Затвор дечко

Изработено од: Игра Китфокс

Кога ќе излезете: „Кога оружјето е прилично убаво“рече тој на Steam

Ова е она што мислиме со смели предлози. Акциона игра со изометриски изглед, што во исто време е симулатор за датира можеме да се вклучиме со свое оружје. Да, мечот што го користиме за да убиеме бикијеси, станува убезен чичко да се задева, а оружјето е исто.

Тогаш играта стана визуелен роман кога отидовме со нив во диско или на плажа. Потоа, вратете се да убиете. Тоа исто така ветува а многу отворен пристап за полот и сексуалноста, вклучително и бинарни опции.

Сајбер сајбер

Изработено од: Механичко главно студио

Кога ќе излезете: Да објави

Иако логото се појавува наоколу Јахт клуб, а играта има естетска и тон слична на познатата Витез на лопатиВсушност, студијата овде делува само како уредник. Оваа игра ја развиваат Арен Хунзикер (Механички главни студија) и се инспирирани од класичната 8-битна ера платформа за акција. Поточно, на Нинџа Гајден. Како што велат, ќе биде многу предизвик, но ќе има и изборна помош за оние на кои им е потребна.

Битие Ноар

Изработено од: Ферал мачка Ден

Кога ќе излезете: „Пред, за време и по Биг Бенг“рече тој на Steam

Куршум е на пат низ градите на Мис Мас и во својата траекторија се создава целиот универзум. Ова е големиот тресок, и ние мора да ја запреме за да ја спаси девојката, бидејќи креацијата е исто така деструктивна сила.

Како што можете да го видите името, ова е авантура со сите клишеви на филмот ноар, но со космичкиот жирито што нè става да испитуваме во ера каде времето дури и не постои како концепт. Ова не е графичка авантура за употреба, затоа што е претставено како искуство за откривање на допир, е многу слично на играта Amanita Design. Ако тоа ви го привлече вниманието, можете да го пробате нивното демо на Steam.

Во други води

Изработено од: Скокни над векот

Кога ќе излезете: 2020 година

Во оваа игра ги истражуваме водите на туѓа планета, но не со возило, или со пливање, туку исклучиво преку интерфејсот. Ние го контролираме АИ чија работа е да ја скенираме земјата за да најдеме нови начини на живот за да истражиме. Ова е многу покомплексно отколку што изгледа, затоа што треба да правиме многу задачи во горниот интерфејс.

За разлика од другите игри кои имаат слична премиса, која нè фрла во други планети за колонизирање или убивање суштества, Во други води Тој сака да градиме односи со неговиот свет преку знаење и учење. Оваа исто така има демо на Steam.

Мозаик

Изработено од: Студио Крилбит

Кога ќе излезете: 2019 година

Ново од креаторот Меѓу нив спијат Ова е насловот на атмосферата и има за цел да биде прилично тапи со вашата порака. Мозаик Тој сака да биде критичар на животниот стил предизвикан од доцниот капитализам и многуте стимули од современото општество што претерано комуницираат, каде што сме само еден од поубедливите делови.

Да се ​​направи силно застапување за него политички терор го прави да изгледа многу интересно, но мора да почекаме да видиме дали навистина има што да каже, или останува во површните коментари што може да се сумираат во типичните апокалиптични илустрации што вашиот чичко секогаш ги споделува. Фејсбук.

Некробарист

Изработено од: Пат 59

Кога ќе излезете: 2019 година

Еден визуелен роман наредени во кафетеријата, која често ја посетуваат луѓе кои живеат и умираат. Како во насловот како ВА-11 сала-А o Red Strings Club, најголем дел од оваа игра е во разговор и дискусија со клиенти, кои ќе се занимаваат со политички, етички и филозофски прашања (што е поважно од пиењето кафе кога ќе умрете, на крајот на краиштата).

Освен ова, ќе се вклучи и дел за истражување како прв човек на фантастична верзија на градот Мелбурн.

Земјиште

Изработено од: Финџи

Кога ќе излезете: Есен 2019 година

Ова се повторува уште една година на Игриком. Земјиште Потребно е долго време да се развие, а не залудно, затоа што ветува дека ќе биде прилично амбициозна игра со стратегии. Започнавме Излет со неколку Пост-апокалиптични САД и полн со ужасни суштества.

Префрлување, управување со ресурси за опстанок, тешки одлуки и догми. Што друго ќе го прашате? Покрај тоа, ние ќе го продадеме порано отколку подоцна.

Морска сол

Изработено од: YCJY

Кога ќе излезете: 2019 година

Култни, почетни ужаси, морски чудовишта и темнина. Никој повеќе не викаше „Loveубовна инспирација“ Колекција на елементи. Внесете Морска сол ние сме антички богови на Дагон и повикани сме да го уништиме населението. Со механичар стратегија во реално време, ние ќе ги контролираме ордите на нашите морски чудовишта додека убиваме сиромашни луѓе, ќе ни се спротивстават или не.

Willе молиме суштество преку картичката што ќе ја отвориме. Willе има синергија помеѓу различните сили, управување со ресурсите и многу повеќе. Демото можете да го преземете на нивната страница Kickstarter.

Туника

Изработено од: Андреј Треис

Кога ќе излезете: Да објави

Невозможно е да не се хипнотизира со секој приколка Туника. Малата игра на лисици беше претставена пред некое време по име Тајна легенда, што потоа се заменува со тековната.

Во текот на последниот Е3, можевме да го видиме на конференцијата Мајкрософт, а на изложбата во Келн ќе ја покаже својата привлечност повторно. Овој пристап е многу потсетува на Зелда повеќе класичен, иако ова има одреден допир на мистицизам, правејќи скоро сите текстови на игри на јазик што не можат да се разберат.

И уште повеќе

Ако сакате можете да ја посетите официјалната веб-страница Игриком да ги видиме подетално сите индиди што ќе бидат претставени таму. Таму ќе најдете дури и некои што си заминале, покрај другите што паѓаат.

Овој саем доаѓа Штанд за Инди Арена доволно силно Ако имаме среќа, сите што ќе речеме овде ќе одиме за следната година.