Ова е нов режим на оптоварување Payload кој ќе достигне до PUBG Mobile

Mode Payload Seluler PUBG

PUBG Mobile го најави пристигнувањето на новиот режим на игра со ажурирање 0.15.0. Ова е режимот Payload, што ќе донесе многу изненадувања за сите фанови на оваа неверојатна видео игра. И ако сакате да знаете сè што ќе дојде со ова ново PUBG Mobile ажурирање, тогаш не пропуштајте го овој пост.

Новиот режим PUBG Cellular Payload доаѓа со хеликоптери и ракетни фрлачи

PUBG Mobile е објавен денес Твитер Ново оптоварување ќе дојде со ажурирање 0.15.0. Ова ќе биде дел од режимот Аркада и режимот на преглед на слики го потврдува фактот дека ќе вклучува тешко вооружување и можност за летање со хеликоптер. Нешто за што навивачите на играта долго се надеваа.

Tweet PUBG Mobile го нарекува овој нов режим апсолутна експлозија, и со право. Бидејќи е познато дека со ова ажурирање, Играчите можат да добијат оружје како што се гранати и ракетни фрлачи, покрај некои специјални воздушни оружја. Играчите исто така можат да изведат моќни воздушни напади кои ќе предизвикаат големи оштетувања на мал радиус. Покрај тоа, ракетите за следење беа откриени во бета верзија лансирана во Кина, каде хеликоптерите можат да бидат заклучени бидејќи целите и ракетите ги следат за да ги соборат.

Кога е достапен овој нов режим на игра на PUBG Mobile?

PUBG мобилен

Очекуваме новиот режим да пристигне до ажурирање 0.14.5, но се чини дека ќе мора да почекаме малку подолго. PUBG Mobile сè уште не го потврди датумот на објавување, но дефинитивно ќе биде интересен додаток на оваа игра. Го видовме овој режим во првото бета ажурирање што ви овозможува да летате хеликоптери и ќе вклучува оружје како ракетен фрлач M3E1-A, покрај лансираните гранати МГЛ и М79 и РПГ-7.

Сезоната 9 е исто така скоро зад аголот, бидејќи официјалниот датум на започнување беше објавен пред неколку дена. Оваа нова сезона ќе биде објавена на 13 септември и ќе биде објавена со нови ажурирања, поточно 0,14,5. Благодарение на некои протекување на Интернет, знаеме дека следната сезона ќе има нова тема наречена Воини Обединете се со нови комплети облека, маски, емотикони и други награди.

Значи, засега можеме само да чекаме за новиот режим на Payload од PUBG Mobile да изгори сè што е на нашата патека.

! функција (f, b, e, v, n, t, s) {ако (f.fbq) се врати; n = f.fbq = функција () n.callMethod? n.callMethod.apply (n, аргумент): n.queue.push (аргумент)}; ако (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.товарено =! 0; n.version = ‘2.0’; n.queue = (); t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) (0); s.parentNode.insert Пред (t, s)} (прозорци, документи, ‘скрипти’, ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);