Ова е разликата помеѓу Black Shark 3 и Black Shark 3 Pro

Ini adalah perbedaan antara Black Shark 3 dan Black Shark 3 Pro

Black Shark 3 е лансирана утре и кога тоа ќе се случи, таа ќе дојде заедно со верзијата Pro. Пред почетокот на лансирањето, извршен директор на компанијата дистрибуираше лист со спецификации што ги истакнува разликите во однос на дисплејот помеѓу стандардните и про-моделите. Значи, се разбира, ќе има и други разлики.

Black Shark 3 и Black Shark 3 Pro не се мали уреди. Поранешниот екран мери 6,67 инчи, додека вториот има неверојатен 7,1 инчен екран. Двете се AMOLED панели со стапка на освежување од 90Hz, но стандардот има резолуција од 2400 x 1080 додека резолуцијата на Black Shark 3 Pro е 3120 x 1440. Тоа е разликата.

Спецификацискиот лист открива дека двата телефони имаат JNCD (Разлика во боја само видлив од 0,55 како оној на Galaxy S20 Ultra. Вториот екран на мобилниот телефон има и Delta E вредност помала од 1, поддржува DC Dimming, има независен чип на дисплеј, има MEMC 2.0, HDR10 + , и прилагодување на температурата на бојата TruView.

Јасно се гледа дека Црната ајкула не се задржува во врска со појавата на претстојните предводници. Сè повеќе производители внимаваат на квалитетот на дисплејот на нивните предводници и мобилните телефони за игри не остануваат зад себе.

Црната ајкула откри и голем број други детали за мобилниот телефон. Willе бидат испорачани со нова верзија на Joy UI со посебни карактеристики на играта и Dark Mode. Е имаат и нов систем за ладење наречен систем за ладење на течноста Сендвич (цевки за ладење од двете страни на матичната плоча). И двата телефони ќе прикажат копчиња за рамо што се појавуваат од една страна и може да се повлечат кога веќе не се потребни. Црната ајкула, исто така, откри денес во промотивно видео дека мобилните телефони ќе поддржуваат гласовна контрола за игри, овозможувајќи ви да го контролирате вашиот карактер со лаење на командите на уредот.

(Извор)