Ова е Nokia 4.3 што ќе го видиме на MWC: Snapdragon 450, двојна камера и Android 10 за помалку од 200 € (фото)

Ini adalah Nokia 4.3 yang akan kita lihat di MWC: Snapdragon 450, dual kamera dan Android 10 kurang dari € 200 (foto) 1

Следниот меѓународно значаен настан во светот на технологијата ќе се одржи во Барселона за помалку од еден месец, а Нокиа го исполни своето оружје за да остави добар впечаток: оди напред Мобилен светски конгрес дури и најверојатно ќе видиме нова Nokia 4.3.

Ова е новиот среден опсег што протече скоро сите технички карактеристики преку Интернет во изминатите неколку часа. Уредот ќе има дисплеј од 5,7 “ или 5,8 “ со резолуција HD + Соодветност на степенот, изрез и 19: 9. Уредот покажува SoC Snapdragon 439 или 450, помогната од 3/4 GB RAM и Android 10. Задната камера мора да биде во форма на два сензори, еден од 16 мегапиксели f / 2.1 и втората од 2 мегапиксели f / 2.2.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Редми Белешка 8Т, неговиот преглед

Од страната за поврзување, мора да најдеме модул Bluetooth 4.2 и FM радио, но и нејзината форма NFC фонд специјално копче по активирањето на Google Assistant. Сензорот отпечаток ќе се наоѓа на задниот дел, под двојните камери. Батеријата ќе има капацитет 3.000 mAh а портата за полнење ќе биде од типот Микро-USB.

Nokia PowerUser пријавете го тоа боја ќе бидат достапни јаглен и Розов песок, додека големината на уредот ќе одговара 146,56 x 70,46 мм. Може да излезе на пазарот по цена помалку од 200 €. Willе се вратиме за да ве ажурираме веднаш штом ќе се појават подетални детали.