Ова се најмоќните паметни телефони со Android (август 2019 година)

Estes são os smartphones Android mais poderosos (agosto 2019)

На пазарот со паметни телефони со Android се некои што имаат фантастичен сет на спецификации. Сепак, среде толку многу машини, после сите паметни телефони се посилни?

Антуту неодамна ги обезбеди најмоќните смартфони ТОП Андроид во август 2019 година.

Ова се најмоќните паметни телефони со Android (август 2019 година)

Списокот сега е достапен од август и дефинитивно ќе се промени во септември, имајќи ја предвид опремата што беше лансирана. Според извештајот на Антуту, најмоќниот паметен телефон во август 2019 година бил ROG Phone 2 од Asus. Втората позиција ја зазема и ASUS од ZenFone 6 2019. Третата позиција му припаѓа на OnePlus 7 Pro.

Ова се најмоќните паметни телефони со Android (август 2019 година)

Моќниот Asus ROG Phone 2 и ZenFone 6

тоа Асус РОГ Телефон 2 Ова е паметен телефон кој доаѓа со силен. Доаѓа со новиот Snapdragon 855 Plus, има 12 GB RAM и 6000 mAh батерија. Екранот AMOLED од 6,59 ″ 120Hz и 10-битен HDR се многу привлечни особено за гејмерите. Доаѓа со 512 GB меморија за складирање, но Ultimate верзијата има 1TB. Основната цена на оваа опрема е 899 €. Крајната верзија ќе чини 1.199 евра.

Ова се најмоќните паметни телефони со Android (август 2019 година)

тоа ЗенФон 6 Ова е прва не-изрез Zenfone со иновативна флип камера. Екранот е 6,4 “IPS Full HD + (2340 x 1080) и е достапен со 6 GB / 8 GB LPDDR4X RAM меморија. Батерија со висок капацитет со 5000mAh и поддржува Брзо полнење 4.0.

И покрај целата компјутерска моќ, овој паметен телефон се издвојува од конкуренцијата во фотографскиот систем.

Ова се најмоќните паметни телефони со Android (август 2019 година)

Овој список се заснова на податоци од 1 до 31 август. Така, Асус ги „собра“ првите две позиции, покажувајќи дека тој е многу силен во овој сегмент. Најновиот Samsung Note10 + е на седмата позиција и над ТОП 10 е Samsung Note10 + 5G.