Ограничувања на брзината и брзината на „Карти на Google“: како да ги добиете веднаш

Брзинометар на Google Maps

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Ограничувања на брзината и брзината на „Карти на Google“: еве како да го активирате индикаторот за брзина (брзинометар) на „Карти на Google“ за Android. Ограничувања на брзината во „Карти на Google“

Брзинометар Гугл мапи

Ажурирајте 10 ЈУНИ 2019: функционалноста е активирана за сите исто така во Италија (потврдувам, ја имам и на мојот Galaxy S10).

Одлична вест доаѓа уште еднаш Гугл мапи, апликацијата на Сателитска навигација на Google достапен за сите паметни телефони Андроид (и не само).

Пред само неколку дена, ако се сеќавате правилно, тие пристигнаа камера за брзина на „Карти на Google“ по многу долго чекање, функцијата добиена на крајно позитивен начин од страна на корисниците и преземена директно од Waze сателитски навигатор.

Денес, неколку дена по најновите вести, пристигнува уште една многу интересна, исто така долго очекувана од корисниците: брзиномер со ограничувања на брзината на „Карти на Google“.

На крај, затоа, ќе можеме да ја видиме брзината на нашиот автомобил додека користите навигатор на „Мапи на Google“ за да стигнат до дестинацијата.

Помеѓу извештаите за несреќи, брзинските камери и пристигнувањето на брзинометарот, Google Maps сега е практично идентична со Waze.

Но, да не се изгубиме во слава, да видиме како веднаш да го активирате индикаторот за брзина (и ограничувањата на брзината) на „Карти на Google“.

Брзинометар на Google Maps со ограничувања на брзината

Како што се очекуваше, веќе неколку часови започна компанијата „Планински преглед“ тест на Android можноста за прегледување на a вистински брзиномер со брзина на патување.

Новата функција, активни за време на тестирањето во различни делови на светот, може да биде овозможено или не во рамките на поставките за навигација на апликацијата и покажи:

  • границата на брзината на патот одите (статичко поле во боја)
  • брзина на возилото користите за патување (највисока страна)

Врз основа на второто, бојата на пишувањето ќе се сврти кон повеќе црвена нијанса додека ја преминувате границата. Еве преглед на функционалноста во акција:

Ограничувања на брзината и брзината на „Карти на Google“

Како да го активирате брзинометарот на Google Maps

Како што се очекуваше, новата функција се тестира, затоа може да биде дека на ваша сметка НЕ ​​е активна и затоа сè уште не е употреблива (на мојот S10 е активирана).

Како и да е, ако сакате да пробате да го активирате Брзинометар на Google Maps, мора да рачно преземете и инсталирајте ја најновата Бета на Google Maps за Android. Еве ги врските за преземање

Во овој момент, откако ќе ја ажурирате апликацијата до најновата верзија, одете до Поставки од Гугл мапи и побарајте влез на брзиномерот. Особено одете на:

Поставки> Поставки за навигација> движете се надолу кон „Брзинометар“ и активирајте го.

Не е сигурно дека со активирање на гласот се појавува границата на брзината: како што споменавме, активирањето се одвива од страната на серверот од Google.

Како и да е, известете ни дали во вашиот случај водичот работел и дали успеавте прикажете ги брзините и брзините на Google Maps.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!