Одлично бегство: ова е Galaxy Note 10+

Sebastian Jimenez

Сега сме точно една недела од официјалното претставување на новиот предводник на паметниот телефон Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+ од Samsung, не значи дека им треба официјална презентација во овој момент. Скоро сè што треба да знаете за новото фаблетно дуо на Samsung е откриено многу пати, од спецификации и карактеристики до цена, па дури и датум на објавување. Знаеме дека двата нови модели на Galaxy Note 10 ќе бидат напојувани со ажуриран процесор Qualcomm Snapdragon 855+, ќе имаат нова задна камера со три леќи и двајцата ќе имаат голем супер AMOLED екран со дупчење дизајн сличен на Galaxy S10. Сепак, за разлика од S10, Note 10 и Note 10+ ќе имаат селфи-камера лоцирана во горниот центар на екранот.

И покрај сите откриени детали, ние исто така го видовме дизајнот на Note 10 и Note 10+ филтриран повеќе пати во текот на изминатите неколку месеци. Сепак, онолку колку што гледаме на овој мобилен телефон, скоро секогаш протекуваше да се притиснат отпечатоци или дигитални слики врз основа на датотеки за дизајн што беа украдени од фабриката каде што ќе се произведуваат новите мобилни телефони. Белешка од Samsung. Реалните фотографии од сериите Galaxy Note 10 излегоа само еднаш во минатото … досега.

Пред скоро еден месец на крајот на јуни, за некои фотографии се вели дека го прикажуваат Galaxy Note 10+ во дивината. Нејзината нота 10+, како што ќе се сетите, е висока верзија на Galaxy Note 10 со поголем екран, поголема батерија, повеќе RAM меморија и неколку други дополнителни функции. Еве една фотографија од истекот од минатиот месец:

Како што можете да видите на филтрираната слика, се чини дека Galaxy Note 10+ е токму она што го очекувавме благодарение на сите протекувања и сигурни извештаи. Меѓутоа, ако истекувањето не е доволно убедливо, сега имаме дополнителни филтрирани фотографии кои потврдуваат сè што сме виделе и слушнале.

Со само една недела преостана Samsung да излезе на сцена на својата прес-конференција во Newујорк, Објавен корисник на Твитер @joeyswezz која би можела да биде втора филтрирана фотографија од Galaxy Note 10+ Потеклото на филтрираната фотографија е нејасно и твитовите се избришани од тогаш, но ништо не е изгубено на Интернет. Ова е скриншот од твитот:

И ова е фотографија филтрирана сама по себе:

Одлично бегство: ова е Galaxy Note 10+ 1

Очигледно, не можеме да потврдиме ништо со целосна сигурност, но се чини дека сликата покажува дека телефонот Galaxy Note 10+ е оригинален по природа. Секако нема изненадувања, но fansубителите на „Андроид“ дефинитивно ќе уживаат во проверка на овој долгоочекуван телефон за предводник пред официјално да се започне во следната недела.

Samsung се очекува да започне со нарачки за Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+ непосредно по нивната прес-конференција следната среда, а двата телефони треба да бидат лансирани на 23 август.

Извор на слика: Зак Епштајн, БГР