Од први март Spotify ќе ги блокира сите AdBlocks со сметка забрана

Од први март Spotify ќе ги блокира сите AdBlocks со сметка забрана

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Промена на правила од март за оние кои користат АдБлок да блокираат реклами на Spotify со забрана и привремено прекинување на сметката за оние што ги прекршуваат законите

Од 1 март Spotify ќе ги блокира сите AdBlocks со Бан од Договоротон

Нов удар Spotify со напад насочени кон сите корисници што користат adblocker за блок реклами од најпопуларната услуга за стримирање музика во светот.

Навистина од 1 март 2019 година се заоструваат казните наметнати од корисниците на Spotify методи за блокирање на реклами со построги контроли што ќе доведат до конечна или временска забрана на сметката за оние кои го користат постојано.

Всушност, засега, во бесплатна верзија, на секои 30 минути музика, треба да видите кратко место да имате уште 30 минути бесплатна музика. Само за избегнувајте, блокирајте и прескокнете го рекламирањето на Spotify, постојат десетици методи нелегално, но за помалку од еден месец ќе биде невозможно да се користат на болка од заклучување на сметката.

Во официјалната објавена белешка Spotify се вели:

Секое однесување насочено кон избегнување или блокирање на рекламирање видливо во услугите на Spotify, како и создавање и споделување на програми создадени за оваа намена, ќе биде забрането.

Решението што ќе го донесе Spotify е тоа од привремено оневозможи сметки додека корисникот не го отстрани софтверот што се занимава со заобиколување на рекламирањето, под казна за трајно блокирање.

За услугата за стриминг, има над 2 милиони корисници кои ги користат овие системи за измама и имаат за цел блокирајте ги сите овие методи за користење на Премиум апликацијата Spotify, без да плаќате.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!