Од 2021 година, задолжително напојување со USB-C тип на напојување

Од 2021 година, задолжително напојување со USB-C тип на напојување

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

За 3 години, сите производители на електронски уреди ќе треба да имаат USB-тип на напојување што го напуштаат стариот стандард. Европската заедница ги става влоговите

Сите производители на паметни телефони и други електронски уреди ќе треба понудете полнач за батерии со USB Type-C и повеќе не е класичниот USB тип A. Конечно, постои партал од Европската комисија што ќе ги обврзува различните производи како што се Apple, Google, Lenovo, LG, Motorola, Samsung и Sony да обезбеди Напојувања за напојување со USB USB-тип наместо класичниот USB Type A.

Дозволете ми да бидам јасен Епл нема да се откаже од пристаништето Молња но ќе снабдува кабли и полначи од типот C за да ја наполнат батеријата на неговите уреди како што тоа веќе го прави со напојувањето на новиот Macbook Pro.

Како во 2011 година каде следејќи ги упатствата на Европската комисија, 14 најголеми производители на паметни телефони ја усвоија вратата микроUSB сега е редот на вратата USB-C како стандард за наредните години.

Ако многу производители веќе се прилагодени, многу други допрва треба да ги понудат своите напојувања дури и во последниот врв на опсегот што сè уште е без напојување со USB Type-C.

Во новата Разбирање на меморандум (БЕСПЛАТНА PDF) се вметнуваат сите спецификации и детали за кабли и напојувања и каков вид можат да се користат како:

  • Кабли USB-C од двете страни
  • USB-C и USB-A кабел
  • Напојувања за напојување со USB-C и заштитени кабли (како што се Молња)

Така, конечно нешто се движи околу обезбедување на стандард за полнење и пренос на податоци на електронски уреди и се надевам декаодличен USB Type-C конечно, се појави насекаде и не само на некои уреди, туку и на адаптери, тетратки, телевизори, таблети и многу повеќе затоа што е разноврсен дури и ако сè уште може да се подобри.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!