Она што го знаеме досега : Сите податоци и гласини за …

Она што го знаеме досега
: Сите податоци и гласини за ...

содржина

  1. Најновите гласини за iPhone 11
  2. Меј и екранот
  3. камера
  4. Технички тим
  5. Цени и достапност.

Традиционалното Apple ги поставува своите нови паметни телефони на голема клучна нота во септември. Настанот генерално се одржува во вторник или среда. Оваа година, на 10 септември се преговара како датум. Во меѓувреме, набудувачите на пазарот се уверени дека Apple ќе го продолжи својот концепт од претходната година и со iPhone XI, iPhone XI Max и iPhone XR 2 повторно ќе воведеме три модели. Зад римските броеви едноставно е iPhone 11.

Најновите гласини и факти за iPhone 11

Време и време повторно сега гледаме прототипови на новата генерација на iPhone. Тие не се функционални, но оставаат добар впечаток за тоа како функционираат iPhone XI (Max) и iPhone XR 2 делумно познати како iPhone 11 (Pro) и iPhone 11R. Моделите беа многу добро презентирани од каналот ЈутјубКонцепт за iPhoneКако дел од отпакувањето на Хлен за iPhone 11 во неговите различни верзии, убаво е и да го гледате паметниот телефон. Имаме идеја колку би можеле да бидат големи новите уреди и колку фотоапаратот се држи од случајот. Сепак, може да има уште помали промени, бидејќи прикажаните iPhone-и се првични модели.

Сите информации за Apple iPhone 2019 накусо

Епл го смени името?

Досега претпоставувавме дека „Епл“ ќе го поддржи назначувањето на нови „Ајфон“ на оние од претходните генерации. Соодветно на тоа, моделите се достапни како iPhone XI, iPhone XI Max и добро познатиот iPhone XR 2. Сепак, доаѓаат извештаи по кои Apple ќе ги отстрани римските броеви на етикетите и со тоа ќе ги поедностави имињата на новите iPhone-и. Наместо тоа, iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11R мора да повикуваат уреди. Ако новите имиња ќе бидат вистинити, ние ќе научиме за неколку недели, ако Apple ќе ги претстави iPhone-ата за 2019 година на 10 септември.

Медија Марк веќе продава случаи на iPhone 11

Тоа воопшто не е гласина, но индикација дека презентацијата на ајфоните за 2019 година е неминовна, се најновите вести. За платформата за дискусија црвенило Некои корисници ги откриле своите откритија на добро познатиот германски пазар на медиуми. Електронскиот ланец би требало да биде пекол за iPhone XI и iPhone XR 2 да се продаваат. Најновиот модел, сепак, е познат како iPhone XR 2019 во пакетот.

Паметните телефони прикажани во малите кутии сè уште го носат старото име на Apple, во меѓувреме, глувчето, но известуваат дека производителот ќе ги преименува своите модели 2019er. Да бидам попрецизен, Apple се откажува од римските броеви и го повика новиот iPhone наместо iPhone 11 (Pro) и iPhone 11R. Останува да видиме дали оваа промена на името е навистина испланирана.

Големите сензори за камера што можат да се видат во вдлабнатина се исто така невообичаени. На крајот на краиштата, тие сепак го потврдуваат квадратниот раб што не е за секого што го сака Apple-Fan.

Пакување црвен случај за новиот iPhone XR 2019

Медиа Марк очигледно веќе го продава пеколот за нови iPhone телефони Фото: Reddit

Екран Меј и Ајфон 11: Епл останува верен

За моделите во 2018 година, купувачите можат да избираат од три различни модели на iPhone. IPhone XS и iPhone XS Max имаат OLED екран со дијагонала од 5,8 или 6,5-инчен, најприфатливиот iPhone XR, сепак, тој доаѓа со 6,1-инчен голем LCD екран. Следејќи го истиот принцип „Епл“ Според аналитичарите, iPhone 11. Новите модели не треба да имаат само иста дијагонала на екранот како претходникот, туку резолуцијата исто така ќе биде идентична.

Според веб-страницата CashKaro Го мери најмалиот модел на iPhone XI143.9 x 71,4 милиметри. Дебелината треба да биде на висина на фотоапаратот. 9 милиметри и остатокот од куќата 7,8 милиметри. Така, iPhone XI има скоро ист Gehusemae како претходникот iPhone XS. Ситуацијата е различна со iPhone XI Max, кој треба да биде значително подебел од моделот од претходната година. Ова е Mae von157.6 x 77,5 x 8,1 mm (9,3 mm вклучувајќи камера). За споредба, iPhone XS Max е дебел само еднаш 7,7 милиметри.

Исто така е интересно: за да можете прво да го пробате iOS 13 на iPhone

Во случајот со хленбејлери кои во моментов ја минуваат мрежата, особено во фокусот е камерата на iPhone 11. Случаите се од производителот. Духовник И благодарение на нивната транспарентна визија, тие добро покажуваат како ќе биде следната генерација на iPhone.

Пекол за претстојниот iPhone XI Max на Ghostek

Транспарентниот бек на случајот Ghostek го прикажува дизајнот на iPhone XI Max доста добро. Фото: Ghostek

Плоштад: Новиот дизајн на камерата на Apple

Додека предниот изглед на Apple за iPhone 2019 очигледно тешко се смени, има голема промена во дизајнот на задниот дел. Ова веќе има различни реакции на „Епл-хобистичка“ однапред. затоа што Apple ја организира камерата во квадратна рамка, што ја прави многу доминантна. Како треба да изгледа сето ова, заедно го покажува и славниот Лејкер Стив Хемерстофер (ОнЛикс) Прајсбаба во концептно видео.

И iPhone XI и iPhone XI Max, наводно, се опремени со три камери, наместо две, од кои секоја решава 12 мегапиксели. На главниот сензор и телефото има оптички стабилизатор на слика (OIS). За разлика од новите леќи со широк агол, кој опфаќа површина со слика од 120 степени. Еве Епл веројатно ќе ги следи другите производители и ќе се воздржи од оптичка стабилизација.

Во исто време се обидува Apple очигледно нови функции. Значи, ако делот за слики, и фотографиите и видеата во иднина се менуваат подоцна. Ова е веројатно затоа што новите iPhone телефони имаат поголема слика во формат со широк агол, што го прави надвор од избраниот дел за слики, подалеку од податоците за снимање. Ова им овозможува на корисниците да ја прилагодат перспективата без загуба подоцна. По некое време, дополнителните податоци за сликата повторно ќе бидат избришани.

Иако iPhone XR 2 треба да има само двојна камера со два сензори од 12 мегапиксели, еве го монтирањето на квадратната камера. Долго време не беше јасно колку точно ќе се организираат сензорите на Apple, изворите сега се едногласни: Apple ќе ги организира камерите во триаголникот.

Наместо да се потпирате на повеќе Apple сензори во предната камера со поголема резолуција. Камерата TrueDepth би требало да биде 10, наместо да се растворат 7 мегапиксели и може да биде во помал степен. Предната камера е одговорна, меѓу другото, за лична карта, Отклучување од лице. Како и со сегашниот iPad Pro, технологијата сега би можела да работи доколку корисниците го задржат iPhone-от надвор од патот. Исто така, во дискусијата е и враќањето на сензорот за отпечатоци. Ова може скоро беспрекорно да се интегрира под екранот. Оваа техника е веќе тестирана на многу паметни телефони со Android.

Техничка опрема IPhone 11

Секој нов iPhone исто така доаѓа со нова генерација на процесори на Apple. Во моделите во 2019 година, A13 Bionic ќе ја прослави својата премиера, што веројатно зависи од моделот 3 Gigabytes GB) или 4 GB Memory може да пристапи. Чипот е како неговиот претходник во компактниот 7- произведен нанометарски метод и мора да биде особено енергетски ефикасен. Исто така, во однос на перформансите, се очекува скок. Вака функционира Apple. На пример, теми за AI (вештачка интелигенција) и игри во фокусот. Исто така, Apple треба да го опреми A13 со таканаречениот тактички мотор. Детали за оваа нова функција едвај се познати. Сепак, изворите велат дека тоа треба да биде основа за Haptic Touch, кој го заменува 3D Touch на Apple на iPhone-ата за 2019 година.

Време и повторно се појавуваат шпекулации дека Apple ќе се префрли од Осветлување во USB-C порта. Но, ако ова е веќе на iPhone XI (Макс) и iPhone XR 2, случајот ќе биде доведен во прашање. Така е и во фотографиите на производителот Хлен Оликсар да препознае друга врска Молња.

iPhone XI Max во транспарентен случај Olixar. Дали ова личи на новиот iPhone?

Производителот на Хелен Оликсар дава индиции за дизајнот на Apple iPhone XI Max фотографија на Apple: Olixar

Извештаите за поголема батерија на iPhone XI Max и iPhone XR се исто така постојани 2, овие се активирани од фотографијата на таблата на Apple 11. Горенаведената логичка табла е во форма на L, новите варијанти треба да бидат исправни, потенок и генерално помек.

# Манзана#iPhoneXI – Редизајнирани протекување на логичката табла на iPhone XI https://t.co/QJXcqvltaa pic.twitter.com/xC7wb5Kkgb

– / LEAKS (@Slashleaks) Јули 82019 година

Предноста на овие плочи: тие оставаат повеќе простор во новите iPhone-и. Ова може Apple да го користи за поголеми батерии. Добро познатиот аналитичар на „Епл“, Минг-Чи Куо, очекува iPhone XI да понуди приближно 20 проценти повеќе батерии од сегашниот iPhone XS. IPhone XI Max треба да биде повисок за 10 проценти. Другите извештаи зборуваат за батерија од 4.000 mAh (mAh). За споредба, во сегашниот модел, има 3.174 mAh.

Поради зголемениот капацитет, Ајфоните од 2019 година можат безжично да ги наполнат другите уреди благодарение на обратното полнење на безжично ниво. Истата функција ја нудат и другите уреди како Huawei Mate 20 Pro. И покрај зголемениот капацитет, новите iPhone-а се побрзи да се полнат безжично. затоа што оптоварувањето на Apple веројатно ќе се зголеми на 15 вати.

Цени, достапност и препродажба

Големите мрежни оператори веќе се подготвуваат за нарачки за iPhone во Германија. Дојче Телеком го прави своето деби оваа година. Со услугата за резервација, клиентите на провајдерот на еден од новите ајфони за 2019 година можат да се осигураат бесплатно и без обврска. Тоа е она што им треба во едно специјално изменета веб-страницаотворат билет Тие треба да го добијат избраниот нов iPhone, а потоа побрз од новите клиенти, пренесува Телеком. Ова ветување не беше секогаш исполнето од давателот во минатото.

Другите мрежни оператори Водафон и О2 сигурно ќе се погрижат за телекомуникациите и наскоро ќе прифатат и нарачки за новите iPhone-и.

Традиционалното Apple ги поставува своите нови iPhone телефони во вторник или среда на почетокот на септември. Како можен датум за главната нота се преговара на 10 септември. Сепак, досега беше нејасно кога треба да се појави лансирањето на iPhone телефони во 2019 година. Но, тоа сега се смени.

Претседателот на јапонската телекомуникациска компанија „Softbank“, Кен Мијаучи, се вети себе си и веројатно случајно го постави датумот за започнување на предадените „Apple iPhone XI“ (Макс) и XR2. Според него, новите ајфони ќе бидат објавени во петок, 20.09. Назначувањето се совпаѓа со датумот утврден од американскиот снабдувач „Веризон“ и со класичниот пристап на „Епл“, затоа што дури и во последните години, фазата пред нарачката за „Ајфон“ започна во петокот по „Епл клучот“ и продажбата една недела подоцна.

Во однос на цената, новите модели, најверојатно, ќе се преселат во горниот сегмент и ќе се градат многу на претходниците. Како резултат на тоа, експертите очекуваат цена од 849 евра за најевтиниот модел iPhone XR 2, OLED модели iPhone XI и iPhone XI Max, најверојатно, ќе излезат 1.149 евра или 1 цена .249 евра.

Исто така интересно: враќање на Apple на iPhone 11 старото лого на виножито?