Опасен бубачки на Galaxy S10 што предизвикува помал век на траење на батеријата. Исто така се случува …

 Опасен бубачки на Galaxy S10 што предизвикува помал век на траење на батеријата.  Исто така се случува ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Софтверски бубачки на Galaxy S10 предизвикува абнормална потрошувачка на батерии, како резултат на проблем со активирање на функцијата на допир, да го активира повторно екранот што ќе го активира ненормално во вашиот џеб или торба

Опасен бубачки на Galaxy S10 што предизвикува помал век на траење на батеријата. Мене ми се случува и мене. Што е со тебе?

Нема лансирање на паметен телефон кој го нема БУГ самопочит, тука и последен Галакси S10 има убав проблем со гледање на прекумерна потрошувачка на батерии.

Тоа е прилично честа бубачка што го предизвикуваактивирање на дисплејот кога не е предвидено, како на пример кога е во вашиот џеб, во торба или дури и на држачот на автомобилот што се чини дека го активира дисплејот дури и со движење на машината.

Можеби постои проблем со софтвер или хардвер за читање отпечатоци од прсти под дисплејот што ќе го разбуди дисплејот?

Ова е барем она што ми се случува во овие први денови на употреба на новиот врв на опсегот Samsung, кој сепак најде потврда во написот што го прочитав на SamMobile и затоа сакам да ви опишам како се појавува овој проблем.

Проблемот резултира во постојана потрошувачка на батеријата бидејќи екранот останува на повеќе од потребното, и Допрете ја функцијата Wake исто така ја активира камерата и сите сензори, предизвикувајќи страшен одвод на батерија.

BUG Galaxy S10: Еве како да го поправите

Совет на Samsung е да го оневозможите допирот за реактивирање.

Ова е проблем што не треба да има такво решение на уред од над 1000 евра, и иако вестите најмногу доаѓаат од Соединетите држави, јас исто така, сопственик на Galaxy S10 + италијански купен на Samsung Shop, ги имам овие проблеми на неконтролирано активирање на дисплејот.

Еве некои сведоштва што го најдов на мрежата

Корисник на Reddit

Имам S10 и го чувам телефонот во џеб со екранот свртен кон ногата (бидејќи ногата е со помала веројатност да го оштети екранот). Единствениот проблем е што почнав да чувствувам отфрлени вибрации додека телефонот ми беше во џеб.

Еве корисник на Форумот за заедница Samsung на Соединетите држави

Првото нешто што го направив беше активирање на славината за да се разбудам, никогаш порано не сум го видел на телефон на Samsung. Сега ја имам најновата што Samsung треба да ја понуди и не работи како што треба. Ногата преку мојата крпа го допира телефонот и го отвора.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!