Осврти: Anker PowerPort Atom III Slim

Ulasan: Anker PowerPort Atom III Slim 1

Многу добро

Супер лесен и компактен

Долг кабел за напојување

Капацитет за брзо полнење

Четири порти за полнење на повеќе уреди одеднаш

Лошиот

Врвот на заштитната кутија се чувствува прилично тенок

9

Севкупно

Сега, можеби ќе го препознаете брендот Anker затоа што нуди извонреден AV уред, од неговите преносни звучници, слушалки и проектори, но можеби знаете дека тие веќе извесно време играле игри за напојување. Денес ќе видиме што може да направи вашиот последен малку бустер сок (навестување: фиксирајте сок … брзо).

Anker PowerPort Atom III Slim е последниот додаток во снабдувањето со електрична енергија во семејството Анкер. Овој елегантен четири-порт е достапен за купување сега по многу разумна цена од 53,99 $ (39,99 фунти во Велика Британија). Ајде да видиме што добивате во кутијата.

Ме тепаа

Ако има нешто што мразам, има многу приклучоци што се користат во мојот работен простор. Заплетканиот кабел е постојана причина за мојата загриженост (главно затоа што изгледа ужасно и неуредно), така што да можам да наплаќам до четири уреди од една единица е идеално за мене.

Додај на ова фактот дека се чувствував многу тажно кога мојот Huawei P30 Pro откри „стандарден полнач“, на пр. Не е брз полнач и Анкер има победник за мене со PowerPort Atom III Slim. Кутијата содржи самиот PowerPort (очигледно), заедно со напојувањето и придружните кабли. Исто така, добивате лента за монтажа на пена за да можете да се придржувате до малата, лесна единица на дното на вашата работна станица ако навистина сакате да го минимизирате бучавата.

PowerPort Atom III Slim бара само малку простор. На 9 х 8,7 х 2 см е мала единица и со 136 грама лесен пердув, скоро е невидлива кога седите на дланката на вашата рака.

Храброст

Слика: Ste Knight / KnowTechie

Можеби сакате да знаете каков излез можете да очекувате од PowerPort Atom III Slim. Левото пристаниште (од вкупно четири порти) резултира во голема брзина на полнење на USB-C со излез од 45W, за да можете да го вклучите вашиот лаптоп USB-C што умира.

Другите три порти се стандардни брзи врски за мобилни уреди – овие споделуваат 20W, па запомнете дека ако ги ротирате сите три USB врски, јаките страни на секоја од овие порти не Ова ќе биде 20W – во просек помеѓу 6,5 и 7.

Купете го тоа

Вклучениот кабел од 5 метри (кој го овластува Anker PowerPort Atom III Slim) е доволно долг за да се осигура дека уредот не е монтиран директно на outиден штекер, а PowerPort е доволно компактен за да остане непрекинат каде и да е. место, особено ако го поврзете на дното на вашата маса.

Комбинирањето на четири полначи во едно секогаш ќе биде добра идеја затоа што заштедува простор и неред, предизвикувајќи одложувања околу вашата работна површина. Редовната табела е организиран ум, како што велат тие. Ниските цени го прават тоа брилијантен избор за секој што сака да користи уред за да наплаќа разни уреди што сигурно ќе седат на нивните клупи.

Дали имате препораки за полнење на повеќе уреди? Известете ги во коментарите подолу или испратете ја нашата дискусија Твитер или Фејсбук.

Препорака на уредникот:

  • Коментари: Новостела паметни LED светла – коментари кои осветлуваат
  • Бескорисен преглед: HDMI KVM прекинувач 2 порт
  • Коментари: Најновата преносна батерија на Анкер е полирана и има совршена моќност
  • Најдобра кампања за собирање пари за да се види во февруари 2020 година

Ако купите нешто преку нашата врска, можеме да добиеме мал дел од продажбата. Кликнете овде за повеќе информации. Примероци единици се предвидени за целите на овој преглед.

Многу добро

Супер лесен и компактен

Долг кабел за напојување

Капацитет за брзо полнење

Четири порти за полнење на повеќе уреди одеднаш

Лошиот

Врвот на заштитната кутија се чувствува прилично тенок

Осврти: Anker PowerPort Atom III Slim 1