Отвори Светски игри со Android

Отвори Светски игри со Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Отвори игри во Андроид во светот: еве ги првите 10 за преземање и инсталирање веднаш на вашиот паметен телефон или таблет уред. Најдобри игри за Android: еве кои да ги преземете

Игри со Android

Дали сакате да играте со вашиот Android паметен телефон? Сакате да го користите вашиот телефон за да поминете неколку часа играње?

Вие сте на вистинското место!

Во оваа статија ќе најдете најдобрите игри со Android достапни на Play Store во однос на категоријата Отворен свет.

Игри со отворен свет: што се тие?

Со терминот отворен свет (на италијански “отворен свет”) значи видео игра во која играчот може да се движи слободно во виртуелен свет; всушност, му се дава доволно слобода на играчот кој може да избере како и кога да се соочи со целите или да се посвети на едноставно интеракција со амбиентот и со што го населува.

Игра со отворен свет не мора да значи вистински временски песок, односно жанр во кој играчот има алатки за промена на светот, самиот и режимите на игра.

Во принцип, игрите со отворен свет применуваат одредени ограничувања на животната средина на играта, како резултат на апсолутни технички ограничувања или ограничувања наметнати од линеарноста на играта (на пример, блокираните области на Grand Theft Auto кои можат да се отклучат со напредок во приказната). Други познати игри со отворен свет се спиечките кучиња, Минекрафт, Терарија и серијалот „Постарите свитоци“, „Далеку“, Мафија.

После овој краток вовед, знам дека не сакаме да губиме време, да не продолжиме со веселбата и да одиме веднаш да видиме кои се игри со отворен свет Андроид за преземање на вашиот паметен телефон или таблет.

Бесплатни игри со Android

Како прво, еве убаво видео кое ви ги покажува игрите во акција. На овој начин можете веднаш да знаете дали играта е соодветна за вас.

Во овој момент, ако сте заинтересирани да ги пробате игрите, еве ги врските директно да ги преземете:

01) Nimian Legends: BrightRidge Android

02) Трага Андроид

03) Андроид надвор од патот

04) Повлекување: Битка Ројал – наскоро

05) Созревање 2 Андроид

06) Марс: Опстанок на Марс

07) Утопија: Потекло Андроид

08) Битката Ангел Андроид

09) Последен пиратски Android

10) Ајдуа од кражба на пријателести војници

Непотребно е да се негира тоа: еден од жанровите што во последно време привлекува најголем број на гејмери ​​и во исто време вниманието на софтверските куќи е секако оној на таканаречени игри „отворен свет“, тоа е, засновано врз светови што треба да се истражуваат далеку и широко – можеби полни со работи што треба да се прават – наспроти драгата стара „нивоа“ структура.

И во оваа статија ние предложивме 10 од нив веднаш да ја преземат и инсталираат на вашиот уред со Android, со цел да го репродуцирате омилениот жанр во кое било време, на кое било место, дури и особено кога сте далеку од дома и немате ваша омилена конзола достапна или вашиот компјутер за игри.

Заклучоци

Со овој напис би го кажал тоа ние завршивме

Видовме 10 убави игри на Отворен свет заедно што апсолутно мора да ги испробате вашите Андроид паметен телефон или таблет.

Дали мислите дека другите игри недостасуваат од изборот? Известете ги во коментарите на крајот на статијата, ние ќе ви ги предложиме следниот месец, очигледно откако добро ќе ги тестирате.

Забавувај се!

Како да преземате бесплатни испукани, изменети апликации за Android со активни трикови

Пред да ја напуштам статијата, ве потсетувам дека ако сакате преземете бесплатни игри, програми или апликации за Android, вклучително и платени, објавивме детален водич кој објаснува како да го направите тоа:

Willе најдете и многу бесплатни игри за преземање со активни трикови за да имате неограничени бесконечни пари, неограничени бесконечни монети, неограничени бесконечни животи, бесмртност и многу повеќе.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!