Отклучениот Galaxy Z Flip на Samsung ќе биде повторно достапен утре во САД

Отклучениот Galaxy Z Flip на Samsung ќе биде повторно достапен утре во САД

Отклучената варијанта на Galaxy Z Flip беше брзо продадена во продавниците, како и на веб-страницата Samsung во САД по лансирањето. Компанијата исто така тврди дека тие се презаситени од одговорите што ги добива од потрошувачите за мобилни телефони од втор пат. Сега, јужнокорејскиот гигант за паметни телефони соопшти дека Galaxy Fl Flip повторно ќе биде достапен во САД утре.

Телефонот требаше повторно да биде достапен на 21 февруари, но тоа не се случи со причина. На својата официјална страница, Samsung сега споменува дека отклучениот Galaxy Z Flip ќе биде повторно достапен и може да се купи од 28 февруари. Затоа, подгответе го вашиот паричник за утре. Ако сте клиент на АТ & Т, можете веднаш да купите паметен телефон. Сè уште има акции на Best Buy и Sprint.

Отклучениот Galaxy Z Flip чини 1.380 долари и е достапен во две бои: Mirror Black и Mirror Purple. Се одликува со вертикален екран со супер AMOLED од 6,7 инчи, преклопен со ултра тенко стакло. Предниот дел има 1,1-инчен екран за да провери време и известувања. Работи Android 10 со One UI 2.1 и има Snapdragon 855+ SoC, 8 GB RAM и 256 GB меморија.

Има двоен фотоапарат од 12MP + 12MP на задниот дел и 10MP автофокусна камера за автофокус. Исто така, понудени се и странични монтирани читачи за отпечатоци, аудио АКГ, Samsung Pay, и USB Type-C порти. Galaxy Z Flip е LTE телефон со батерија 3300mAh, полнење на кабел од 15W и безжично полнење. Погледнете го нашиот директен преглед на Galaxy Z Balik ако сте заинтересирани за телефонот.