Откриена игра на Google Stadia – Потврдени се судбината, Мортал Комат, Doom и сите наслови на лансирање

Game Google Stadia terungkap - Destiny, Mortal Kombat, Doom dan semua judul peluncuran dikonfirmasi

GOOGLE најави голем број на нови игри кои доаѓаат на револуционерната конзола Stadia подоцна оваа година.

Системот за стриминг – кој пренесува HD игри на вашиот екран преку Интернет – ќе прикаже врвни наслови како Cyberpunk 2077, Orcs Must Die 3 и Destiny 2.

  Гугл Стадија ќе дојде подоцна оваа година и ќе има список на започнувања со здрава игра

2

Гугл Стадија ќе дојде подоцна оваа година и ќе има список на започнувања со здрава играКредит: Getty Images – Гети

Google Stadia ќе биде лансиран во ноември, а ќе има десетици врвни игри.

За разлика од конвенционалните конзоли, Stadia пренесува игри преку Интернет.

Тоа значи дека моќниот компјутер на Google може да создаде слики за вас, а потоа да ги испрати директно на вашиот екран.

Обично конзолите имаат потреба од скапи компоненти за да создадат hi-res графика во вашата дневна соба – но Stadia е целосно избегната.

  Судбината 2 е една од игрите за лансирање на Google Stadia

2

Судбината 2 е една од игрите за лансирање на Google StadiaКредит: Бунџи / Судбина

За возврат, ќе платите 119 фунти за Stadia Founder Edition, кој е опремен со контролер и тримесечна претплата на Stadia Pro.

Пријавувањето на Stadia Pro чини 8,99 фунти месечно и ви овозможува пристап до бесплатни игри.

Исто така, вклучува и игри со стриминг со резолуција од 4K со стапка на рамка од 60fps и поддршка за HDR и 5.1 опкружувачки звук.

Стадијата ќе биде достапна во 14 земји на стартување, вклучително и Велика Британија.

Google Stadia Game – комплетен список со наслови за лансирање

Еве список на издавачи и насловот на најновото лансирање на Google Stadia:

 • Бандаи Намко – Змеј Топ Ксеноверс 2
 • Бетесда – DOOM Eternal, DOOM 2016, Rage 2, The Older Scrolls Online, Wolfenstein: Youngblood
 • Бунги – Судбина 2, Судбина 2: Проширување на сенките
 • Капком – туберкулоза
 • ЦРВЕН ЦД-проект – Cyberpunk 2077 година
 • Трупи војници – КИНЕ
 • Coatsink – Добијте го спакувано
 • Кодемастери – МРЕЖА
 • Дотему – Windjammers 2
 • Темно сребро – Егзодус Метро
 • Плунка – трепејќи
 • Електронски уметности – туберкулоза
 • Софтвер за гиганти -Фарм Симулатор 19
 • Студио Ларијан – Балдур Порта 3
 • nДали игри – Моќ Ренџерс: Битка за мрежа
 • Јачина на омега – Напад на Титан 2: Конечна битка
 • Студии за Пандеми – Уништи ги сите луѓе!
 • Забава со роботи – Орк мора да умре 3
 • Рок ѕвезда – туберкулоза
 • Сега – фудбалски менаџер
 • СНК – Самурај Shodown
 • Плоштад Еникс – Final Fantasy XV – Дефинитивно издание на Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider, MarvelAvengers
 • МНОГУ ЖЕШКО – МНОГУ ЖЕШКО
 • – НБА 2К, Гранични територии 3
 • Дело на Текила – Гилт
 • Ворнер Брос. – Мортал Комат 11
 • THQ – Битие на темнините
 • Ubisoft – Одисеја на убиецот, само танц, духот на духот на Том Клинс.

Стриминг видео игри – како тие работат?

Ние објаснуваме сè …

 • Кога гледате филм, подготвена е сликата што ја гледате
 • Затоа многу софистициран компјутер во ТВ, ДВД плеер или на вашиот компјутер може да репродуцира снимени филмови
 • Но, видео игрите прават визуелни слики во реално време, затоа што играта никогаш не знае што ќе правите понатаму
 • Тоа значи дека ви треба поголема компјутерска тежина за производство на визуелни игри, во споредба со стандардните филмови
 • Значи, ако сакате неверојатна графика во 4K компјутерски стил, мора да плаќате за скапи компјутери
 • Или, можете да користите технологија за игра со стриминг
 • Идејата е дека компаниите како Гугл, Мајкрософт или Сони ќе се справат со генерирање визуели на моќни компјутери во нивните седишта
 • Потоа, ќе го испрати она што е ефективно видео од таа игра на вашиот паметен телефон
 • Допрете и играте, а командите се испраќаат назад до Мајкрософт или Сони, што потоа ги става во игра и ви испраќа визуелни повторно.
 • Бидејќи модерните интернет-врски се многу брзи, сето тоа се случува во милисекунди
 • Како резултат на ефектот е графичка 4K компјутерски стил во паметен телефон – што е можно само затоа што не е мобилниот телефон што ја прави сликата
 • Ова исто така значи дека потенцијално може да играте Xbox или PlayStation игри на вашата конзола, а потоа да заминете од дома и да продолжите да играте со вашиот iPhone
 • Овој вид технологија може на крајот да ги исклучи конзолите за игри засекогаш, затоа што сè што ви треба е ТВ со технологија за играње во стриминг и контролор за играње
 • Но, игрите со стриминг досега немаа голем успех
 • Sony купи стриминг игра наречена OnLive, но таа се затвори во 2015 година
 • И Nvidia има своја услуга за игра со стриминг, но бавните перформанси го спречија тоа да биде првиот избор
 • Следната голема услуга што се очекува да биде промовирана е Google Stadia, за која многумина се надеваат дека ќе успеат

Google Stadia ја започнува играта за неколку секунди, без оглед на кој уред користите

Откријте како да ја проверите брзината на WiFi за да видите дали врската е доволно добра за Stadia.

Или, проверете ги сите најнови гласини за Xbox 2, наместо тоа.

И високо класифицираниот Sony PS5 може да биде тука побрзо отколку што мислите.

Дали планирате да ја играте Стадија? Известете ги во коментарите!


Ние плаќаме за вашата приказна! Дали имате приказна за тимот The Sun Online Tech & Science? Испратете ни на е-пошта на [email protected]