Откриени поставки за тркалезна камера за првото издавање на OnePlus 7T

Bocoran First Render OnePlus 7T Mengungkapkan Pengaturan Kamera Bulat

OnePlus 7T и можеби OnePlus 7T Pro е следниот паметен телефон од OnePlus, за кој се шпекулира дека ќе биде објавен наскоро следниот месец. Некои гласини сугерираат дека серијата OnePlus 7T ќе биде објавена на 26 септември со ТВ OnePlus во Индија. OnePlus веќе некое време ја задева телевизијата OnePlus, но компанијата молчи на серијата OnePlus 7T. Но, тоа не значи дека повикот нема да дојде. Ново рендерирање на претстојниот паметен телефон OnePlus го откри Макс Ј (@Samsung_News_) на Твитер и може да биде OnePlus 7T. Рендер откри дека претстојниот OnePlus 7T ќе има поставка за тркалезна камера, слична на Lumia 1020 од 2012 година. Theе има и лого OnePlus на задниот дел што се наоѓа под модулот на тркалезната камера. Дури и ЕвЛикс, уште еден популарен советник, дури објави и слики кои сугерираат ист дизајн за претстојниот паметен телефон OnePlus.

Протечениот OnePlus 7T: Што открива?

Да потсетиме, популарниот советник Ишан Агарвал објави слика на непознат паметен телефон „OnePlus“ во декември 2018 година со ист аранжман со тркалезна камера на задната страна. Како и да е, смартфонот „OnePlus“ никогаш не излезе на пазарот и сите се надеваат дека тоа ќе биде телефонска компанија 5G, но тоа не се случи. И покрај тоа, сега изгледа дека паметниот телефон OnePlus повторно протекува во последниот месец од 2018 година, што навистина доаѓа OnePlus 7Т, барем одете со овој скок нов рендерирање, или можеби компанијата оди на побезбедна страна и го одржува OnePlus 7 дизајнот сличен на OnePlus 6T.

ПРОЧИТАЈТЕ: Вашите пакети со широкопојасен интернет од 100 Mbps со неограничен број FUP сега чинат помалку од 1.000 рубли

Тоа, рече, покрај заоблениот модул на задната камера, заоблените рабови и црното / сивото стакло се прилично идентични со самиот OnePlus 7. Нема скенер за отпечатоци од задната страна, така што можеме да очекуваме биометриски сензори на самиот екран како OnePlus 7 и OnePlus 6T.

Новиот рендерирање има целосно заматен модул на камера, така што не е можно да се открие бројот на сензори за камера што стојат зад себе. Но, како што се гледа со OnePlus 7 Pro, можеби ќе видиме три поставки на фотоапаратот дури и на OnePlus 7T овој пат.

OnePlus 7T и 7T Pro: Што да очекувате?

Еден плус паметни телефони е традиционален предводник и тоа ќе се случи во моментов. OnePlus 7T и OnePlus 7T Pro можат да бидат овластени од Qualcomm Snapdragon 855 Plus за да понудат подобри перформанси во игри отколку стандардните Snapdragon 855 SoC што ги добиваме на OnePlus 7 и 7 Pro паметните телефони. Тие може да понудат до 12 GB RAM меморија и се шпекулира дека OnePlus 7T Pro може да спакува стапка на освежување на екранот од 120Hz, нешто што секој корисник таму ќе го сака. OnePlus 7 Pro веќе го има најдобриот приказ на кој било паметен телефон на пазарот денес и ние сме среќни што можеме да видиме што има во продавницата со OnePlus 7T Pro.

Како што видовме во рендерирањето, дизајнот на претстојната серија OnePlus 7T ќе биде идентичен со серијата OnePlus 7, освен за модулот на тркалезна камера на задниот дел.