Откриени се нови слики од серијалот Galaxy Render S20, потврдени се спецификациите

Baru Galaxy Render gambar seri S20 terungkap, spesifikasi dikonfirmasi

Ги пребројуваме деновите до следниот Урнат настан. Се случи на 11 февруари и се чини дека Samsung е скоро подготвен со трите супериор премии за Galaxy S и следниот паметен смартфон за преклопување Galaxy.На почетокот на јули започнаа шпекулациите за Samsung Galaxy S11. Се вели дека е следната генерација Галакси уред С. Името конечно беше сменето во Galaxy S20 пред да заврши 2020 година. Willе има три варијанти: Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 + и Galaxy S20 Ultra.

Објавено е објавување на нови слики за Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Galaxy S20 + и Galaxy S20. Забележете дека нема Galaxy S20e бидејќи јужнокорејскиот технолошки гигант реши да го направи редовен Galaxy S20. Дека Galaxy S20 + нема да биде верзија со поголема спецификација затоа што сепак ќе има варијанта на Galaxy S20 + Ultra.

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Откриени се нови серии слики од Galaxy Render S20, потврдени се спецификациите 1

Најновата информација што ја имаме за Galaxy S20 Ultra 5G е дека ќе биде врвен предводник на Samsung оваа година. Ова ќе пристигне со леќа за перископ со поддршка од 100x зум. Очекувајте зум соба за астрофотографија исто така и многу други премија спецификации.

Досега знаеме Samsung Galaxy S20 Ultra 5G ќе се појави со стаклен екран со 2.5Д, истакнат модул на камера со четири сензори на фотоапаратот (10x оптички зум, дигитален зум од 100x, простор зум), LED-блиц со еден тон и 3D сензор за ТОФ (непотврден). Овој телефон ќе пристигне со голем 6,9 инчен Infinity-O AMOLED екран, резолуција од 1440 × 3200 пиксели, сооднос 20: 9, стапка на освежување 120Hz, чипсет Snapdragon 865 или Exynos 990, максимум. 16 GB RAM меморија, до 512 GB складирање и слот за microSD картичка за проширување на меморијата (максимум 1TB).

Кога станува збор за слики, очекувајте главна камера од 108MP, телефото леќи од 48MP, ултра широк фотоапарат од 12 MP, 3D сензор за ToF и објектив за перископ со 10x оптички и 100x дигитален зум. Селфи-стрелците можат да достигнат 40 мегапиксели. Овој телефон ќе се напојува со батерија 5000mAh и Android 10 со еден UI 2.0. Опциите во боја за S20 Ultra вклучуваат Cloud Blue, Cosmic Grey и Cosmic Black. Кога станува збор за цените, почетната цена на Galaxy S20 ќе биде 1.490 американски долари (1,349 евра) додека моделот 512 GB на Samsung Galaxy S20 Ultra 5G ќе биде околу 1.712 долари (1.549 евра)

Samsung Galaxy S20 и S20 +

Откриени се нови серии слики на Galaxy Render S20, потврдени се спецификациите 2

Како за Samsung Galaxy S20 и S20 +, гледаме спецификации и карактеристики кои се скоро исти, но малку поедноставени од Ultra варијантата. Samsung Galaxy S20 ќе пристигне со три сензори за камера додека верзијата Plus ќе има дополнителен кам на задниот дел.

Ние не го гледаме копчето Bixby од лево, но копчињата за моќност и волумен се наоѓаат десно. Екранот на бесконечност-О овозможува скоро безграничен екран и селфи стрелач под дупката за пробивање.

Цените можат да започнат од 994 долари (899 евра). Варијантата 5G е 1.104 долари (999 евра). во меѓу време Samsung Galaxy S20 + 5G веројатно вреди околу 1.215 УСД (1.099 евра). Како и тоа, Galaxy S20 + Ultra, S20 и S20 + ќе излезат во Cloud Blue, Cosmic Blue и Cosmic Black.

Спецификациите на Samsung Galaxy S20 5G вклучуваат следново: 6,2 инчен WQHD + динамичен AMOLED екран, резолуција од 3200 x 1440 пиксели, екран Infinity-O, сооднос 20: 9, сооднос за освежување од 120Hz, 563ppi, Samsung Exynos 990 со 5G, чување во картон 128 GB, microSD картичка, слот за microSD картички (до 1TB), троен заден стрелец (примарен 12MP + 64MP телефото + ултра широк 12MP) и батерија од 4000mAh. Galaxy S20 + 5G ќе ги има повеќето спецификации освен поголем 6,7 инчен екран и батерија од 4500mAh.