Откриени се спецификациите на камерата Realme 5 Pro; Да се ​​испорача со Snapdragon 710

Spesifikasi Realme 5 Pro Camera terungkap; Untuk dikirim bersama Snapdragon 710

Реал ќе избрише два од своите буџети за паметни телефони во Индија. На 20 август беше поставен нов уред да ги замени веќе популарните Realme 3 и Realme 3 Pro лансиран од компанијата претходно оваа година. Бидејќи повеќето кинески производители на мобилни телефони скокаат над бројот 4, Realme ќе ги даде и претстојните имиња на паметни телефони како серија 5. Realme 5 & Realme 5 Pro ќе бидат агресивно наградени за да се натпреваруваат со ривалите како што се ASUS, Motorola и Xiaomi.

Главниот индиски Realm Madhav Sheth вчера ги твита спецификациите на фотоапаратот за еден од моделите. Ова дефинитивно ќе изгради возбуда кај навивачите на Реал.

Очекувани се спецификации на Realm 5 Pro

Realme 5 Pro може да прикаже целосен HD + 6.3 инчен екран, стандард сега кај денешните телефони, со сензор за отпечатоци од прстот под екранот. Може да биде оптички сензор, ист како оној во OnePlus 7. Про верзијата може да дојде во три варијанти – 4 GB + 64GB, 6GB + 64GB и 6GB + 128GB. Ова ќе биде поддржано од Qualcomm Snapdragon 710 SoC. За да ја зголемите вашата меморија, Realme 3 Pro и Realme X доаѓаат со Snapdragon 710 кој е малку стар. За да остане сè што е во потрага, ова ќе се напојува со батерија од 4000mAh која поддржува брзо полнење од 20W на VOOC 3.0.

Од страната на фотоапаратот, Realme 5 Pro ќе вклучува поставувања за четири камера прикажани од Мадхав Шит. Главниот сензор е сензорот Sony IMX 586 48MP со 8MP ултрависна камера, сензор за длабочина од 2 MP, и сензор 2MP кој ќе го подобри режимот на портрет. Предната камера ќе биде сензор од 16 MP.

Realm 5 Очекувани спецификации

Realme 5 ќе има малку понизок лист, но ќе биде моќен уред. Можеби прикажува екран со HD + 6,5 инчи кој ќе го напојува Snapdragon 655 SoC. Исто како и моделот Pro, ќе се нуди и во три варијанти – 4 GB + 64GB, 6GB + 64GB и 6GB + 128GB. Realme 5 може да користи и поставувања за четири фотоапарати во сопственост на браќа и сестри. Освен тоа, главната леќа е сензор од 12 MP, а не сензор од 48MP.

Што се однесува до батеријата, помала верзија може да има поголема батерија, но може да ја намали брзината на полнење, може да поддржи полнење до 18W, што исто така ќе дојде со побавен полнач за VOOC 18W. Гласини велат дека Realme 5 може да дојде со скенер за отпечатоци од прстите на екранот.

Трошоците и за паметните телефони на Realme 5 и за другите конкретни карактеристики ќе бидат откриени на официјалното претставување на 20.08.2019 година, во 12:30 часот.

Што мислите за оваа спецификација? Дали тоа ти пречи? Известете ни за што мислите во коментарите подолу.


НОВО