Откриен официјалниот рендер на OnePlus 7T, прикажувајќи мат финиш, трикратни задни камери и дизајн на градиент

OnePlus 7T to Come With Warp Charge 30T With 23 Percent Faster Charging Speeds, CEO Pete Lau Confirms

OnePlus 7T е официјално подготвен на 26 септември, но доколку изгубите трпеливост, компанијата ќе ве заштити. Извршниот директор на „OnePlus“, Пит Лау, го сподели првото појавување на „OnePlus 7T“ преку неколку официјални слики кои го прикажуваат градиентскиот син дизајн на мобилниот телефон. И, како што е прикажано од истекувањето, OnePlus 7T се гледа со користење на модул на кружна камера со три леќи. OnePlus 7T се чини дека споделува некои сличности со варијантата Nebula Blue OnePlus 7 Pro. Како и да е, OnePlus 7T прикажува светло сина боја на задниот дел од таблата, која навикнува по должината на работ, за поудобно зафаќање.

Шефот на „OnePlus“ го сподели официјалното рендерирање „OnePlus 7T“ на Твитер и исто така објави неколку шеми за дизајнирање на мобилни телефони во постот на форумот „OnePlus“. Лау напомена дека компанијата го постигнала она што го нарекол „мазна матна површина со брилијантни метални зраци“ и вовела завршна површина на OnePlus 7T. Тој исто така спомена дека OnePlus помина над педесет итеративни дизајни за конечно да се појави со конечниот изглед на OnePlus 7T кој има модул со кружна камера.

Се очекува OnePlus 7T да спакува главна задна камера од 48 мегапиксели

Кога станува збор за фотоапарати, текстот на голем модул за камера ја одредува фокусната должина на три сензори – 17 mm, 26mm и 51 mm. Физичкото поставување на копчињата на OnePlus 7T е слично на OnePlus 7 Pro, а исто така е и металната рамка со опсегот на антената која се гледа како наклонета меѓу стаклените плочи. На предната страна, има 90Hz екран сличен на OnePlus 7 Pro, нешто што OnePlus го потврди. OnePlus го објави Гугл овде, откривајќи го претстојниот дизајн на мобилни телефони пред да биде промовиран на 26 септември.

  • Серија OnePlus 7T, OnePlus TV ќе биде промовирана во Индија на 26 септември
  • Излегување на детали за OnePlus 7T, OnePlus 7T Pro

Што се однесува до спецификациите, OnePlus 7T, наводно, ќе прикаже 6,5-инчен AMOLED екран со поддршка HDR10 +, а ќе го напојува Snapdragon 855+ SoC кој штити рамо до рамо со 8 GB RAM и 256 GB внатрешно складирање. Целиот пакет ќе зависи од батерија од 3.800mAh што може да заврши со полнач од 30 W Warp. На предната страна на снимањето, камерата е опремена со примарен сензор од 48 мегапиксели со отвор на отворот f / 1.6, работејќи заедно со 12-мегапикселни телефонски леќи со 2X оптичко зумирање и ултра широк агол од 16 мегапиксели со сензор за поле на гледање од 120 степени.